dynamiczny rozwój

Dynamiczny rozwój miasta

Jeszcze dekadę lat temu Bielsko-Biała było pogrążone w kryzysie, główne trudności w funkcjonowaniu powodowało bezrobocie i odpływ ludności z miasta. Wiele osób wyjechało do Aglomeracji Śląskiej, zaś część za granicę. Niewątpliwie taka sytuacja była doskonałym punktem zwrotnym dla miasta, które przeżyło dynamiczny rozwój i dziś jest nie do poznania.

Turystycznie w Bielsku-Białej

Bez wątpienia Bielsko-Biała ma do zaoferowania turystom całkiem sporą ofertę zwiedzania. Począwszy o zabytkowej zabudowy, przez zwiedzanie zamku, dworca, aż po muzea historyczne i nie tylko. Bardzo ciekawą propozycją jest Wytwórnia Filmów Rysunkowych, która zachęca dzieci z całego kraju do odwiedzin miejsca narodzin Reksia, czy Bolka i Lolka. Dzięki położeniu miasto jest często odwiedzane w celach turystycznych przez osoby które przyjeżdżają odpocząć w góry, pojeździć na nartach. Poza zwiedzaniem turyści organizują wypady do Bielska by się zabawić, by zrobić zakupy, czy po prostu przełamać rutynę pobytu poza miastem.

Znikające bezrobocie

Niewątpliwie starania o nowe miejsca pracy i inwestycje przemysłowe, gospodarcze odnoszą sukcesy. Dodatkowo wsparcie oferowane przez rząd i promocja samozatrudnienia sprawiają, iż z dnia na dzień poziom życia w Bielsku-Białej się poprawia. Wraz z rozluźnieniem na rynku pracy więcej osób wraca, osiedla się właśnie w Bielsku. Wykorzystując malownicze położenie, deweloperzy oferują coraz to ciekawsze lokalizacje nowoczesnych osiedli, domków jednorodzinnych. Przypływ ludności to rozwój rynku. Im więcej firm w mieście tym więcej pracy. Dopóki o prace było trudno, miasto miało problem z ilością mieszkańców.

Oferta edukacyjna

Z pewnością dzięki szybkiemu rozwojowi oferty naukowej, edukacyjnej mieszkańcy Bielska-Białej i okolicy nie muszą za wykształceniem wyjeżdżać z miasta. Możliwość kontynuacji nauki na poziomie studiów wyższych to ważny element rozwoju. Oddziały uczelni wyższych znajdują w mieście duże zainteresowanie a zarazem podnoszą prestiż Bielska jako ośrodka akademickiego.

Dynamiczny rozwój przedsiębiorczości

Poza galeriami handlowymi, wielkimi przedsiębiorstwami, oddziałami korporacji w Bielsku-Białej dynamiczny rozwój przeżywa także drobna przedsiębiorczość. W rezultacie powstają firmy usługowe, handlowe i produkcyjne. Wiele z nich oparto na tradycji, rodzimych wyrobach, ich unikalnej jakości. Szereg przedsiębiorstw wykorzystuje liczne nisze rynkowe, uniezależnia się od miejsca pracy poprzez wykonywanie pracy zdalnej. Z pewnością wielu bielszczan stawia na innowacyjne zawody, branże informatyczną itp. to podnosi komfort życia mieszkańców i powoduje dynamiczny rozwój regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *