Jak zabezpieczyć dom

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Bez wątpienia włamanie do domu to jeden z najgorszych koszmarów, jaki może nam się przytrafić. Już sama myśl o obecności obcej osoby w naszym mieszkaniu jest bardzo nieprzyjemna. Z pewnością też świadomość, że włamywacz grzebał w naszych prywatnych rzeczach, często pozostaje w głowie na dłużej i zaburza poczucie bezpieczeństwa. Zatem jak zabezpieczyć dom przed włamaniem.

Drzwi

Niewątpliwie warto pomyśleć o zabezpieczeniu domu drzwiami antywłamaniowymi, które będą pewną przeszkodą. Należy pamiętać, aby każdy z domowników posiadał własny komplet kluczy. Na pewno znacznie bezpieczniej jest unikać sytuacji gdy musimy zostawić klucze pod przysłowiową wycieraczką lub doniczką. Ponieważ bardzo często włamywacze obserwują dom przed dokonaniem przestępstwa, dlatego będą doskonale znali taką kryjówkę. Solidne drzwi zabezpieczą więc nasz dom przed wtargnięciem włamywacza tą drogą.

Okna

Aby zabezpieczyć dom można też zamontować w swoim domu rolety w oknach, które będą kolejną przeszkodą dla włamywaczy. Znacznie trudniej jest pokonać najpierw solidną roletę, a potem okno, niż gdyby była to jedynie szyba. Dlatego warto w takie elementy inwestować, odcinając kolejną drogę wtargnięcia do domu przez włamywaczy. Oczywiście za każdym razem gdy wychodzimy z domu powinniśmy sprawdzać czy na pewno wszystkie okna zostały zamknięte. Aby zminimalizować ryzyko włamania. Wejście do domu, w którym nie ma antywłamaniowych rolet i przynajmniej jedno okno pozostało uchylone nie stanowi żadnego problemu dla włamywaczy.

Alarm

Jeśli mimo wszystko włamywacz poradzi sobie z pokonaniem takich przeszkód jak drzwi i okna, bardzo dobrym zabezpieczeniem domu przed włamaniem jest zamontowanie systemu alarmowego. Czujki reagują w ciągu kilkunastu sekund na ruch jeśli nie zostanie wprowadzony prawidłowy kod. Alarm to nie tylko głośny sygnał dźwiękowy. Nowoczesne systemy często połączone są z telefonami właścicieli. Którzy przebywając daleko od miejsca zamieszkania informowani są o wtargnięciu do swojego domu i mogą wezwać pomoc. Wielu włamywaczy, całkowicie rezygnuje z podejmowania próby wtargnięcia do domów posiadających systemy alarmowe.

Polecamy: Jak zabezpieczyć telewizor i komputer podczas przeprowadzki?

Psy

Posiadanie dużego psa jest sporym straszakiem na włamywaczy. Pomimo możliwości otrucia psa lub uśpienia go, wielu przestępców omija takie domy. Pies, który wygląda groźnie i do tego został specjalnie wyszkolony nie pozwoli obcej osobie wtargnąć na teren domu. Duże psy budzą respekt i odstraszają potencjalnych przestępców.

Ogrodzenie

Bardzo istotne jest również ogrodzenie domu, które trudne do przejścia będzie pierwszą przeszkodą. Ponadto wysokie lub betonowe ogrodzenie będzie stanowiło problem podczas ucieczki lub wynoszenia kradzionych przedmiotów. Dlatego od razu odwiedzie włamywaczy od próby wtargnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *