transport sprzętu elektronicznego

Jak zabezpieczyć telewizor i komputer podczas przeprowadzki?

Transport sprzętu elektronicznego podczas przeprowadzki wymaga zachowania ostrożności. Nie jest trudno uszkodzić monitor, telewizor czy zgubić jakiś element ich wyposażenia. Sprzęty takie jak komputer, czy telewizor kiedy są kupowane jako nowe transportowane są w styropianie, piankach i specjalnie dedykowanych kartonach szczelnie zabezpieczających sprzęt. Przeprowadzając się musimy sami zadbać o zabezpieczenie sprzętów. Jeżeli nie posiadamy oryginalnych pudełek musimy posiłkować się alternatywnymi kartonami, foliami czy piankami.

Zabezpieczenie telewizora

Bez względu na to jak duży mamy telewizor musimy go skutecznie zapakować na czas transportu. Przede wszystkim zabezpieczenia wymaga matryca LCD. Warto jest od przodu telewizor zasłonić plastrem styropianu lub co najmniej grubym kartonem mocując go taśmą. Również tył telewizora wymaga zabezpieczenia, jednak jego można owinąć folią bąbelkową lub inna pianką. Dobrze jest do telewizora zwinąć w kłębek kable i związać ze sobą. Zapobiegnie to zgubieniu lub pomyleniu kabli z innym sprzętem.

Jeśli posiadamy karton na telewizor to doskonale, zabezpieczy on dodatkowo sprzęt przed uszkodzeniem. Im większy telewizor tym trudniej zapewnić mu bezpieczeństwo. W meblowozie powinno się telewizor zablokować by się nie przewrócił w drodze. Służą temu uchwyty i pasy stabilizujące.

Przeprowadzka sprzętu komputerowego

Więcej trudności w pakowaniu do przeprowadzki sprawia zestaw komputerowy. W skład zestawu komputerowego często wchodzi o wiele więcej sprzętów niż sam komputer. Również skaner, drukarka, kopiarka, mikrofon, kamera wymagają spakowania i bezpiecznego transportu. Podobnie jak telewizor również monitor wymaga zabezpieczenia. Dodatkowo komputer powinien zostać zabezpieczony przed wstrząsami. Jeżeli nie mamy możliwości opakowania go w styropian i karton możemy zapewnić mu bezpieczeństwo poprzez owinięcie w kołdrę, grubą piankę, kilkukrotną warstwę folii bąbelkowej itp. Jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny poza zabezpieczeniem przed uszkodzeniem, upadkiem, wstrząsem warto zadbać o zabezpieczenie przed nadmiernym zimnem, upałem i wilgocią.

Polecamy: Przeprowadzka pokoju dzieci

Transport sprzętu elektronicznego

Sprzęty są dość wrażliwe na nagłe i duże zmiany temperatur. Bezsprzecznie podczas transportu nie można dopuścić do zalania ulewnym deszczem czy śniegiem komputera. Stąd też zalecane jest owijanie sprzętów w folie lub pakowanie w worki. Pakowanie sprzętu elektronicznego to delikatne zadanie wymagające staranności. Nie może być zrobione byle jak, by samo pakowanie nie uszkodziło sprzętu. Dobrym pomysłem jest, pakunki ze sprzętem opisać zgodnie z zawartością, zaznaczając także kierunek noszenia i ustawienia w transporcie (strzałka).

Pakując sprzęt komputerowy w dużej ilości, pamiętajmy o oznaczeniach przewodów, kabli i akcesoriów. By ich ze sobą nie wymieszać i nie pogubić. Jeśli transportujemy pojedyncze zestawy dla komfortu przeprowadzki dobrze jest nie dekompletować zestawu. Spakować zarówno komputer, monitor jak i akcesoria peryferyjne w jednym opakowaniu zbiorczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *