przeprowadzka

Przeprowadzka pokoju dzieci

W każdym domu, w którym są dzieci bez wątpienia jest wesoło. Kiedy jednak nadchodzi czas na zmianę miejsca zamieszkania, wszyscy czują niepewność. Przeprowadzka może budzić wątpliwości, jednak często jest nieunikniona a przez dzieci wyczekiwana i upragniona.

Spore gabaryty

Dziecięcy majdan zajmuje bardzo wiele miejsca. Kiedy przychodzi przeprowadzić malucha do jego nowego pokoju okazuje się iż prawie wszystko co mamy na wierzchu należy do dziecka. Nieco inaczej sprawy się mają kiedy wraz z maluszkiem musimy zmienić miejsce zamieszkania nie w obrębie mieszkania, domu ale przeprowadzając się do całkiem nowego domu lub w nowe miejsce. To trudne wyzwanie dla matki pochłoniętej maluchem, ale nie niemożliwe.

Długi okres adaptacji

Dzieci wyjątkowo przyzwyczajają się do miejsca, dlatego ciężko im pojąc, zrozumieć i zaakceptować zmianę otoczenia. Zanim nowy dom stanie się dla nich domem, oazą bezpieczeństwa i spokoju trochę czasu musi upłynąć. Nawet gdy w nowym domu dzieci otrzymują wymarzone i wyczekane pokoje nie zapełni to tęsknoty i pustki oraz obaw czy strachu.

Logistyczne wyzwanie

Pokoje dziecięce są zazwyczaj wypełnione po brzegi zabawkami i rozmaitymi pomocami edukacyjnymi. Im młodsze dzieci tym zabawki są większe i bardziej niewymiarowe, co trudno jest spakować i przetransportować. Zaś u dzieci starszych w pokojach jest może mniej dużych rupieci ale za to więcej drobiazgów. Zabawki i zabaweczki zajmują każdy kat, szufladę i pudełko. Jest je stosunkowo łatwo spakować, jednak ilość może być powalająca na kolana.

Porządek ponad wszystko

Dbając o porządek w rzeczach dzieci nie musimy martwic się iż po rozładowaniu meblowozu nie będziemy mieć pojęcia gdzie podziała się ulubiona grzechotka lub zeszyt z matematyki naszej pociechy. Układając rzeczy w pudełkach, większych pojemnikach i opisując tematycznie unikniemy gwałtownego szukania i bałaganu w nowym miejscu. To idealna recepta dla wszystkich. Kiedy chodzi o starsze dzieci dobrze jest je zaangażować w pakowanie się, by ułatwić im też samodzielne rozpakowanie.

Jeżeli jednak problemy się nawarstwią, może warto zastanowić się nad zatrudnieniem profesjonalnej ekipy dla której przeprowadzka to codzienność: https://www.przeprowadzki.bielsko24.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *