meble dla dziecka

Umeblowanie pokoju dziecięcego

Pokoik dziecięcy powinien być wyjątkową strefą małego człowieczka, rosnącą razem z nim. Jego umeblowanie powinno maksymalnie wykorzystywać dostępną przestrzeń, a jednocześnie nie zagracać jej.

Nowoczesne funkcje w szafkach dziecięcych

Kilkulatki gromadzą bardzo wiele zabawek, ale również ubranek, z których błyskawicznie wyrastają. Dlatego szafy i szafeczki są bardzo ważnymi meblami w ich pokoju. Te dostępne w sklepach nie zawsze spełniają oczekiwania rodziców. Dlatego lepiej postawić na meble na wymiar, w których samodzielnie możemy wybrać różne funkcjonalności. Nie zawsze zwyczajne półki w szafkach są dobrym rozwiązaniem. Wykonując projekt szafek dla dziecka warto uwzględnić w nim półki wysuwane – na przykład na dziecięce obuwie. Półeczki, które da się całkowicie wyjąć, będą świetnie się sprawdzały w dziecięcym pokoju. Można wyjąć półkę tworząc dużą, przestronną komorę w szafie. Do boków szafy można przytwierdzić worek na zabawki dziecięce. Będzie to rozwiązanie praktyczne, lepsze niż wkładanie zabawek na półki lub trzymanie worka z zabawkami na widoku.

Bezpieczne rozwiązania

Wybierając meble na wymiar dla dziecka, mamy wpływ na ich wykończenie. Możemy na przykład wybrać szuflady z systemem bezpiecznego zamykania. Nie przytrzasną one dziecku paluszków. Podobnie jak szafki ze specjalnymi zawiasami. Będą one zamykały się bezgłośnie i bez trzaskania. Oszczędzi to palce dziecka, nasz słuch i pieniądze na kupowanie nowych mebli po zniszczeniu jednych. Dostępne w firmach meblowych zabezpieczenia pozwalają w pełni dostosować wybrane mebelki do naszych potrzeb. Kupione tym sposobem meble dla niemowlęcia po kilku latach mogą być wspaniałymi, wygodnymi i bezpiecznymi meblami dla czterolatka. Jeśli wybierzemy optymalną kolorystykę frontów i wysoką trwałość tworzyw, wówczas meble będą rosły razem z dzieckiem.

Modne mebelki dla dziecka

Nie zawsze meble, które spotykamy w sklepach meblowych są dostosowane do naszych potrzeb. Nie zawsze dokładnie wpisują się w nasze wyobrażenia o idealnym pokoiku dziecięcym. Gdy uda się znaleźć meble funkcjonalne i bezpieczne – nie pasują nam one kolorystycznie. Z kolei te wyśnione i piękne niekoniecznie wymiarami pasują do niewielkiego pokoiku dziecka. Jak pogodzić jedno z drugim? Oczywiście wybierając meble na wymiar. Dzięki temu będziemy mieli dokładnie takie meble, jakich poszukujemy do pokoju dziecka. Co więcej – będą one dopasowane ściśle do powierzchni tego pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *