czyste szkło

Sposób na czyste szkło

Szkło jest materiałem, który czyści się stosunkowo łatwo o ile robi się to systematycznie i odpowiednio często. Mocno zabrudzone szkło może być trudno doczyścić, jednak obecna na rynku chemia pozwala usunąć nawet najtrudniejsze osady i zabrudzenia. Szklane drzwi niestety trzeba myć często, gdyż z racji swej funkcji są one w naturalny sposób zabrudzane. Prócz faktycznego kurzu, tłuszczu, brudu szpecić je mogą odciski palców pozostawiane na szkle i widoczne. Czyste szkło to przede wszystkim profilaktyka!

Profilaktyka w utrzymaniu czystości szklanych elementów, w tym drzwi jest istotna, a wręcz kluczowa. Nie ma co czekać, aż przez szybę zza drzwi nie będzie nic widać bo zajdzie mgłą. Im częściej myjemy szkło tym się ono lepiej prezentuje. Przetarcie stosunkowo czystych szklanych tafli nie zajmuje wiele czasu. Wykonać to można czystą wodą bez trudu, wysiłku i specjalnych czyścików, detergentów. Co więcej mamy możliwość wyboru agresywnej chemii bądź sposobów domowych. Które nie uszkadzają szkła a równie dobrze myją powierzchnie szklaną zapobiegając osadzaniu się brudu. Wśród naturalnych metod polerowania powierzchni szklanych dominują rajstopy i gazeta. Jeśli zaś chodzi o detergenty to przede wszystkim ocet. W odpowiedniej mieszance z wodą i cytryną potrafi poradzić sobie z dużymi zabrudzeniami na szkle. Przy okazji odkazi powierzchnie, zaś cytryna nada świeżego zapachu.

Woda zdemineralizowana

Jednym ze sposobów na czyste szkło drzwi jest woda zdemineralizowana. Jej sekretem jest przeciwdziałanie przyciąganiu drobinek kurzu i tłuszczu, jakie osadzają się na szkle. Mycie wodą zdemineralizowaną najlepiej jest wykonać za pomocą myjki ciśnieniowej. Chociaż we wnętrzach może być to utrudnione. Pomocna jest wówczas myjka parowa, która zdecydowanie ułatwia utrzymanie czystości szkła, bez szorowania, namaczania i potrzeby polerowania.

Polecamy: Usługi szklarskie kompleksowa oferta

Dedykowane detergenty

Poza dostępnymi metodami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie warto zwrócić uwagę na chemie dedykowaną. Niektóre gatunki szkła, zwłaszcza zdobionego wymagają szczególnych środków czystości, które usuwają brud ale nie uszkadzają szkła. Aby nie zniszczyć drzwi warto jest pokusić się od odpowiednie środki do naszego szkła. Nie mogą być to przypadkowe detergenty, gdyż chemia chemii nie jest równa.

Czyste szklo drzwi – wygodne uchwyty

Kiedy się zastanawiamy jak zadbać o szklane drzwi warto zacząć od tego by zapewnić drzwiom wygodne, funkcjonalne a przede wszystkim ergonomiczne uchwyty. Ograniczy to w naturalny sposób chwytanie za szkło i jego brudzenie. Pozostawianie odcisków palców itp. Nie zawsze klamki są trafionym pomysłem. Szklane drzwi są z reguły ciężkie, dlatego potrzebne są solidne uchwyty, dzięki którym drzwi łatwiej jest otworzyć i zamknąć. Również stopery i stabilizatory pomagają w utrzymaniu czystości szkła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *