projektowanie wnętrz

Ciemne barwy we wnętrzu – jak ich używać?


Aby nadać wnętrzu odpowiedniego nastroju, nie potrzebujemy wymyślnych dodatków ani trików. Wystarczy, że wiemy, jak operować barwą. Która potrafi optycznie zmienić całe otoczenie w zależności od tego, jaki efekt końcowy pragniemy uzyskać. Najważniejsze jest to, abyśmy wszelkiego rodzaju zmiany dokonywali świadomie oraz w oparciu o dostępne możliwości, zamiast wybierać modne rozwiązania. Choć nie jest to zły wybór, czasami może się okazać, że nie pasuje on do naszego mieszkania lub pokoju, ponieważ jest ono za duże bądź za małe.

Głębia ciemnych barw we wnętrzu


Najbardziej charakterystyczną ich cechą jest nadawanie wnętrzu głębi, tajemniczej aury, która sprawia, że czujemy się przytulnie. Zdolni do relaksu i odprężenia po ciężkim dniu. Duże pomieszczenia stają się optycznie mniejsze, mniej przestronne. Tracą swój bezosobowy, chłodny klimat i nabierają bardziej kameralnego wyrazu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób posiadających duże pokoje, a lubiących przytulną atmosferę. Wybór koloru ciemnego takiego jak zieleń, czekolada czy fiolet świetnie sprawdzi się w tym przypadku.

Warto też pamiętać, że właściwe projektowanie wnętrz opiera się na zabawie z barwą. Umiejętnym jej doborze i zastosowaniu możliwości, jakie posiada.

Majestatyczna i urzekająca prostota


Czerń zestawiona z jasnymi akcentami, ciemny fiolet ozdobiony bielą czy butelkowa zieleń dominujące w pomieszczeniu dodają całej aranżacji ogromnej dozy elegancji. W dodatku obecnie panuje moda na tego rodzaju rozwiązania, stąd jest to dodatkowy atut przemawiający na korzyść ich stosowania. Zestawienie ciemnych i jasnych barw to jedno z popularniejszych rozwiązań jeżeli chodzi o projektowanie wnętrz.

Polecamy: Szkło w kuchni to nowość ostatnich lat

Do aranżacji wnętrz można jednak wykorzystywać nie tylko kolory ścian, ale też dodatków i wykończeń. Podłogi, meble, lampy czy dekoracje tworzą niepowtarzalny klimat. Który w zestawieniu z przebijającymi jasnymi akcentami sprawia, że zyskujemy tajemnicze wnętrze pełne przytulnego charakteru, odprężające i kojące nerwy.

Należy jednak postępować ostrożnie. Choć nie można mówić o złym zestawieniu czerni z szarością czy bielą, warto mieć na względzie fakt, że nadmiar ciemnych barw może nie tylko ocieplać, ale też przytłaczać. Takie pokoje posiadają zdecydowanie mniej światła i zdają się być dużo mniejsze. Co niektórym osobom może nie odpowiadać, wzbudzając uczucie dyskomfortu. Powinno się tutaj pomyśleć o dobrym oświetleniu ustawionym w odpowiednich miejscach o właściwie dobranej intensywności.

Jeżeli sami nie jesteśmy pewni, czy podołamy temu zadaniu, możemy zdać się na kogoś, kto projektowanie wnętrz wykonuje na co dzień zawodowo. Sprawi to, że będziemy mieli pewność względem jakości wykonania takiego projektu oraz jego funkcjonalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *