szklanej balustrady

Czym się kierować przy wyborze szklanej balustrady?

Wybór szklanej balustrady to ważna decyzja. Planując wyposażenie domu w szklane elementy powinniśmy przede wszystkim zadbać o jakość szkła, która wpływa znacząco na bezpieczeństwo elementów szklanych. Bez wątpienia szklane balustrady wyglądają elegancko i gustownie, a ostatnio również modnie, jednak lekkość szkła to również jego kruchość.

Gatunek szkła

Zasadniczą decyzją przy wyborze szklanej balustrady jest gatunek szkła. Aktualnie na rynku możemy kupić rozmaite szkło zabezpieczone folią, klejone czy zbrojone. Każdy rodzaj szkła ma swoje przeznaczenie i wytrzymałość. Tanie szkło wcale nie musi oznaczać, że będzie gorsze pod względem jakości. Niemniej balustrada narażona jest na uszkodzenia, dlatego też warto zainwestować w szkło bezpieczne i odporne. Co prawda w razie stłuczenia nie jest to problem aby wymienić element balustrady na nowy, jednak jest to dodatkowy koszt.

Nie oszczędzaj na jakości

Zakup balustrady ze szkła wymaga przede wszystkim sprawdzenia parametrów szkła. Nie warto oszczędzać na jakości. Niestety szkło łatwo jest uszkodzić, a duże powierzchnie do jakich należy balustrada i częstość użytkowania ciągu komunikacyjnego sprzyja usterkom. Ponadto szklaną balustradę można nie tylko stłuc, ale również porysować, zabrudzić itp. Na etapie zakupu można uniknąć ryzyka tego typu uszkodzeń wybierając szkło dedykowane właśnie zastosowaniu na balustrady. Jest ono wyjątkowo trwałe i odporne na zarysowania, oddziaływanie warunków atmosferycznych (w szczególności dotyczy balustrad zewnętrznych tarasowych, balkonowych).

Polecamy: Szkło w kuchni to nowość ostatnich lat

Czyszczenie szklanej balustrady

Utrzymanie czystości szklanej balustrady może być trudne, stąd też warto jest przemyśleć kolorystykę szkła, ewentualna jego fakturę i wzór. Gładkie szkło może nastręczać kłopot w jego polerowaniu, z drugiej zaś strony zastosowanie ornamentu i strukturalnego szkła może powodować trudność w usuwaniu osadów, tłuszczu i innych zabrudzeń.

***

Wybierając szklaną balustradę należy zwrócić uwagę na wielkość tafli szkła w jednym kawałku. Duże powierzchnie pięknie się prezentują, jednak są osłabione poprzez ciężar, jak również o wiele droższe niżeli szkło w mniejszych elementach tworzących spójną całość. Wielkość pojedynczych elementów rzutuje na trudności w montażu. Mimo iż rozwiązań technicznych nie brakuje to przy balustradach o dużej powierzchni może być trudniej. Dodatkowo należy uwzględnić fakt, kto będzie nam balustradę wykonywał i montował. Nie bez znaczenia jest to, jakie opinie wśród klientów ma firma realizująca projekty balustrad szklanych. Najlepszym rozwiązaniem jest kompleksowa obsługa od doradztwa, wykonania projektu przez wykonanie i montaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *