Szklane panele

Szklane panele i ich przewaga nad płytkami w kuchni

Szklane panele w kuchni stają się standardowym rozwiązaniem. Stosowane szkło świetnie się sprawdza pod kątem trwałości, estetyki, jak i ceny. Klienci coraz częściej oczekują komfortu użytkowania przestrzeni kuchennej, co im gwarantują szklane panele. Łącza one wiele cech użytkowych w jednym. Polecane są tak do nowych kuchni urządzanych w duchu minimalistycznym jak i klasycznych kuchni z dodatkiem drewna.

Płytki kontra szklane panele

Analizując wady i zalety dwóch najpowszechniej stosowanych rozwiązań do jakich należy glazura w postaci płytek i panele szklane warto wziąć pod uwagę montaż. Panele szklane co do zasady montuje szklarz. Jednak coraz częściej firmy remontowe zapewniają w swojej kompleksowej ofercie również usługi szklarskie korzystając ze współpracy z lokalnymi szklarzami. W przypadku płytek ceramicznych niezbędny jest glazurnik. Mimo wszystko montaż różni się od siebie, płytki wymagają generalnego remontu tak przy demontażu jak i montażu. Panele szklane montuje się szybciej i prościej. Podobnie jak płytki wymagają wyrównanej powierzchni jednak ich demontaż nie wymaga remontu.

Cena a wybór paneli

Porównując ceny płytek i ceny paneli szklanych warto zwrócić uwagę na dodatkowe koszty związane z realizacją projektu kuchni. W przypadku płytek poza ceną metra kwadratowego płytki należy uwzględnić zapas na tak zwane straty, ale także fugi i kleje. W przypadku paneli szklanych wymiar paneli jest dokładnie taki jak ściana w kuchni, przestrzeń montażu. A cena metra kwadratowego paneli ujmuje zwykle montaż. Zatem usługi szklarskie nie są dodatkowym kosztem jak bywa to z usługą kafelkowania. Również elementy montażowe paneli szklarz wycenia jako komplet z panelem.

Polecamy: Czym się kierować przy wyborze szklanej balustrady?

Indywidualny wzór

O ile płytki można dowolnie układać według własnego pomysłu, komponując rozmaite wzory ścienne to jednak możliwości są ograniczone. W przypadku paneli szklanych ogranicza nas wyobraźnia. Bowiem na szkle można nadrukować dowolną grafikę czy to własne zdjęcie, oryginalne napisy, krajobraz, abstrakcje itd. Prócz suto zdobionych paneli można również postawić na jednolite tło w wybranej tonacji barw itp. To ogromna zaleta i przewaga nad płytkami, które wciąż dostępne są zaledwie w gamie udostępnionej przez producenta. Dzięki tej opcji można zaaranżować przestrzeń kuchni całkowicie unikalnie, idealnie dopasowując panele do całości.

Trwałe, odporne na czynniki oddziaływania

Jeśli chodzi o jakość i wytrzymałość płytki i panele wypadają po równo. Jednak biorąc pod uwagę kwestię zadbania o ich czystość panele wybijają się na prowadzenie. Czyszczenie płytek nie należy do przyjemności, zwłaszcza fugi lubią nastręczać kłopotów z bakteriami, grzybem, płowieniem, zatłuszczeniem itd. Panele szklane wygodnie można przemyć czystą wodą, czy też użyć delikatnego detergentu aby pozbyć się plam z owoców czy tłuszczu. Są jednak też minusy szkła na którym widać każdy pyłek i każda kroplę. Tworzą się brzydkie zacieki z pary nad gotującym się garnkiem. W przypadku płytek jest to mankament znacznie mniej wyraźny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *