trekking w Alpach

Wyjazd na trekking w Alpy. Czy warto?

Wśród rozrywek, jakie pozostały nam do realizacji w dobie panującej pandemii, bezsprzecznie najciekawszą opcją jest wyjazd na trekking w Alpy. Tego typu aktywność póki co nie podlega u nas obostrzeniom. Aczkolwiek musimy pilnować regulacji państw takich jak Francja, Austria czy też Szwajcaria. A więc tych, na terenie których znajdują się Alpy. Tym bardziej iż tam właśnie zamierzamy się wybrać. Póki co jest to jeszcze możliwe, niemniej jednak pamiętać należy, iż sytuacja jest bardzo dynamiczna. Generalnie jednak, warto swój wyjazd na trekking w Alpy starannie zaplanować, niezależnie od wszystkich okoliczności. Gotowy plan wyjazdu, z całą pewnością będzie dobrą podstawą na ewentualne przyszłe wyjazdy na trekkingi.

Dlaczego akurat wyjazd na trekking?

Przede wszystkim ze względu na fakt, iż jest to aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Z tego też względu w większości krajów nie podlega ona obostrzeniom. Na górskich szlakach raczej nie jest tłocznie, toteż zagrożenie zakażeniem jest nikłe. Poza tym, nie można przecież ludziom odebrać wszystkich możliwości na aktywność fizyczną. Każdy z nas potrzebuje nieco oderwania od rzeczywistości. Kilka dni spędzonych w Alpach, na aktywnym trekkingu górskim, z całą pewnością pozwoli nam się odpowiednio zrelaksować. Oderwać od smutnej i ponurej rzeczywistości w pandemii.

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się chociażby trekkingi w Alpach w pobliżu Mont Blanc. Jest to wynikiem tego, iż okoliczne szlaki górskie są bardzo dobrze przygotowane. Poza tym, w niższych partiach, bez większego trudu poradzą sobie nawet początkujący amatorzy. Dla bardziej wymagających pozostają szlaki prowadzące wyżej, nawet na szczyty górskie na wysokości ponad 4000 m n.p.m. Nie mniej jednak, tam trzeba się już odpowiednio przygotować. Trzeba także zadbać o odpowiednie wyposażenie alpinistycznego. Bez niego bowiem wyjazd na trekking może się okazać poważnym zagrożeniem.

Koszty wyjazdu i przygotowania.

Jeśli chodzi o kwestię kosztów wyjazdu, to obecnie będziemy mogli liczyć na całkiem spore promocje. Wynika to głównie z niskiego obłożenia w hotelach w dobie pandemii. Wielu turystów po prostu się boi. Wielu też nie może nawet opuścić swojego kraju ze względu na całkowity lockdown. Mamy więc problem w branży turystycznej. Właściciele hoteli i pensjonatów szukają klientów za wszelka cenę, a to wiąże się z koniecznością obniżania cen i wprowadzania ofert promocyjnych. W końcu muszą zarobić chociażby na bieżące wydatki.

W kwestii kosztów przygotowania wyjazdu, to raczej będą one uzależnione od naszych planów oraz posiadanego wyposażenia. Najbardziej kosztownym będzie zakup odpowiedniego obuwia oraz odzieży. Jest to absolutną podstawą której nie można pod żadnym pozorem bagatelizować. Dzięki tak dobremu przygotowaniu, nasz wyjazd na trekking w Alpy z całą pewnością będzie wyjątkowo udany. Dostarczy nam mnóstwo pozytywnych wrażeń i emocji a to jest w tym wszystkim zdecydowanie najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *