szkło w kuchni

Szkło w kuchni to nowość ostatnich lat

Szkło w kuchni jest niemalże wszechobecne, któż nie posiada szklanych kieliszków, talerzy, czy filiżanek? Jednak gdy chodzi o wystrój i wykończenie kuchni dominuje drewno, glazura, rzadziej elementy szklane. Nawet meble kuchenne zawierają coraz mniej przeszkleń. Projektowanie kuchni to nie tylko kolorystyka ścian i dobór mebli, ich ustawienie, to również wykończenie przestrzeni, między innymi tej pomiędzy blatem roboczym a szafkami kuchennymi nad nim.

Możliwości zapełnienia tej przestrzeni jest co najmniej kilka począwszy od glazury, przez panele drewniane komponujące się z blatem, po panele szklane. Szklane panele zamiast płytek między szafkami kuchennymi to modne rozwiązanie już kolejny sezon. W tym wydaniu szkło jest praktyczne i estetyczne. Może ono przybrać dowolny rozmiar jak również wzór. To od nas zależy jaki nadruk na szkle zamówimy. Możemy zamówić klasyczną mleczną szybę jak też nadruk typowo kuchenny lub wzór geometryczny itd.

Szklane panele i ich trwałość

Jakość wykonania szklanych paneli kuchennych jest bardzo wysoka. Nie trzeba się martwić że szkło w kuchni się stłucze, pęknie czy porysuje. Jest ono odporne na wilgoć i temperaturę. Co ważne szklane panele doskonale się myje, wyciera, co stanowi duży plus w kuchni. Odbijają światło a niektóre modele zapewniają efekt 3d, mieniącego się brokatu, głębi itd. Elegancki wygląd szklanych paneli sprawia że pasują zarówno do kuchni o wystroju klasycznym jak i nowoczesnym. Świetnie komponują się z lakierowanymi meblami, jak też drewnianymi frontami.

Montaż paneli

Jeśli nie wiemy jak się zabrać do montażu szkła w kuchni, wówczas warto posłużyć się fachowcem. To ważne, bowiem niewłaściwy montaż może zaważyć na ewentualnej gwarancji. Co więcej montaż wokół gniazd elektrycznych, baterii ściennych i innych elementów w ścianie wymaga precyzji i doświadczenia. Nie trudno jest zniszczyć panel poprzez nadmierne jego naprężenie. Nawet jeśli nie pęknie on od razu to z czasem pojawią się rysy i coraz większe pęknięcia, prowadząc do całkowitego uszkodzenia.

Szkło w kuchni nie tylko na ścianę

Panele szklane do kuchni stosowane mogą być nie tylko na ścianie, ale również w formie blatu na stół kuchenny czy wyspę. Nie są to rozwiązania typowe, jednak możliwe i polecane przez projektantów. Gama wzorów i kolorów jest niemalże nieskończona. Nawet kiedy w ofercie sprzedawców nie znajdziemy interesującego panelu to zawsze można wykonać grafikę na wymiar wedle własnego indywidualnego projektu.

Mimo iż szklane panele w kuchni to nowość ostatnich lat to można spodziewać się iż z uwagi na praktyczność i jakość szybko nie wyjdą z mody. Są idealnym urozmaiceniem kuchni, wykorzystują miejsce do zapełnienia. Doskonale się prezentują podświetlone tak w świetle dziennym jak też oświetlane diodami led.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *