projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz – Jaki kolor wybrać do sypialni?

Sypialnia – miejsce, gdzie śpimy. Spędzamy wolny czas, relaksujemy się. Które w ogólnym odczuciu kojarzy nam się z przyjemnością i błogim spokojem. Leniuchowaniem i wypoczynkiem. Dlatego też bardzo ważne jest, żeby unikać intensywnych kolorów, jako dominującej barwy w tym pomieszczeniu. A jedynie ograniczać się do eleganckich, ciekawych dodatków.

Miejsce idealne na relaks

Jeżeli chcemy, żeby nasza sypialnia kojarzyła się ze spokojem i ukojeniem po ciężkim, stresującym dniu, najlepszym rozwiązaniem jest utrzymanie jej w pastelowych odcieniach. Chłodnych barwach lub neutralnych kolorach: bieli, czerni lub szarości. Doskonale komponujących się z pozostałymi w różnorodnych wariantach. Ważną zasadą jest tutaj odpowiednie ich zrównoważenie. Które może zapewnić dobrze opracowany plan. Projektowanie wnętrz związane jest z wykonywaniem szeregu bardzo ważnych kroków, mających zapewnić idealne połączenie wygody, dobrego samopoczucia oraz indywidualnego charakteru osób zamieszkujących sypialnię.

Warto, żebyśmy zorientowali się, jakie konkretnie barwy preferują mieszkańcy. Oraz jakimi my sami chcemy wypełnić przestrzeń. Dzięki temu będziemy w stanie rozpoznać rodzaj harmonii lub kontrastu, jakiego będziemy w stanie użyć.

Wiedzieć, co mówią kolory

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że konkretne kolory, ich odcienie i tonacja są w stanie wpłynąć na nasze zachowanie. Dlatego też powinniśmy je wybierać z rozwagą. Jeżeli projektowanie wnętrz jest nie tylko naszą pasją ale profesją i celem naszego remontu. Musimy wiedzieć, żeby w sypialni unikać żółtego, pomarańczowego czy czerwonego koloru. Ponieważ, mimo że dodają energii i pobudzają, ich nadmiar może niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie i prowadzić do nieuzasadnionego rozdrażnienia.

Jednak zbyt chłodne barwy, pastelowe odcienie czy przeciwnie zbyt ciemna tonacja, mogą doprowadzić to tego, że nie będziemy w stanie się skupić przez wrażenie panującej dookoła tajemniczości wzbudzającej niepokój. Gdy chcemy, żeby nasza sypialnia była miejscem pełnym głębi i wyrazu, warto, żebyśmy zamiast ciemnych barw, zdecydowali się na ciepłe warianty. Które dodają przytulności. Zieleń i brąz oraz beż świetnie się do tego nadają.

Z kolei niebieski i pastele koją nerwy i zalecane są w przypadku surowego, skandynawskiego stylu czy wśród nowoczesnych wnętrz.

Choć projektowanie wnętrz i dobór kolorów nie wydaje się zadaniem specjalnie trudnym. Po głębszym zastanowieniu wynika, że dobrze zaprojektowane wnętrze może przesądzić o rzeczach, które do tej pory nie wydawały się nam szczególnie istotne. Jak wpływ barw na nastrój, czy negatywne skutki źle pomalowanej ściany. Warto więc, żebyśmy dobrze się zastanowili, mając na względzie powyższe wskazówki i podpowiedzi.

One thought on “Projektowanie wnętrz – Jaki kolor wybrać do sypialni?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *