samochód zastępczy

Samochód zastępczy na koszt ubezpieczyciela

Wypadek samochodowy oraz poważna kolizja drogowa zazwyczaj unieruchamiają pojazd i pozbawiają jego właściciela możliwości kontynuowania podróży. Odholowanie samochodu do warsztatu bywa bolesnym ciosem dla osób którym samochód jest niezbędny do pracy i codziennego życia, poruszania się. Dzięki polisom ubezpieczeniowym możne przysługiwać nam samochód zastępczy na koszt ubezpieczyciela, tudzież ubezpieczyciela sprawcy wypadku. To świetne rozwiązanie, niestety na własny koszt do najtańszych nie należy.

Kobieta w opałach

Kobiety do najlepszych kierowców nie należą. Co za tym idzie przypadków na drodze mają bez liku. Prawdą jest, że nie zawsze samochód wymaga naprawy i nie może ruszyć dalej. Jednak kiedy stłuczka wyrządza więcej szkody niż wgniecenie czy zarysowany zderzak trzeba się pogodzić z kosztami naprawy jak i byciem bez auta przez co najmniej kilka dni. Każda kolizja dla kobiety to wielki stres i opresja. Kiedy kobieta traci samochód na kilka dni przeżywać może katusze bo musi przełożyć wizytę u kosmetyczki lub aerobik. Rozwiązaniem jest wówczas samochód z wypożyczalni. Niestety to najczęściej kobiety są sprawczyniami kolizji i nie mogą liczyć na samochód zastępczy z ubezpieczenia sprawcy wypadku.

Samochód zastępczy

Uzyskanie samochodu zastępczego nie jest prostą sprawą bowiem ubezpieczyciele ograniczają ten przywilej a jeśli już przyznają samochód to poprzez wybrane wypożyczalnie lub własnego operatora. Jeżeli mamy to szczęście by samodzielnie móc wypożyczyć samochód w ramach samochodu zastępczego należy pamiętać iż zgodnie z przepisami samochód z wypożyczalni nie powinien być wyższej klasy i standardu niżeli nasz samochód uszkodzony. Jeśli wypożyczymy sobie limuzynę zamiast samochodu kompaktowego będziemy musieli samodzielnie pokryć koszty różnicy między wynajmem limuzyny a samochodu kompaktowego. Kobiety zwykle dla własnego bezpieczeństwa wybierają samochody takie same jak ich uszkodzony.

Bez refundacji

Jeżeli jest nas na to stać i jest taka konieczność, gdy na przykład samochód zarabia, a bez samochodu jesteśmy pozbawieni pracy możemy również niezależnie od decyzji ubezpieczyciela samodzielnie na własny koszt wypożyczyć samochód wprost z wybranej wypożyczalni. Wybór wypożyczalni jest dość spory. Większość z dostępnych na rynku obsługuje cały kraj mając w wielu miastach swoje oddziały. Odległość nie jest problemem gdyż o ile zapłacimy za usługę dodatkową pracownicy wypożyczalni podwiozą nam samochód pod dom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *