laweta

Przykry wypadek potrzebna laweta

Podróż nie zawsze przebiega zgodnie z naszym planem. Wystarczy wypadek na drodze, a nasza podroż zostanie opóźniona i przerwana. Zazwyczaj kolizja, nawet niewielka unieruchamia nasz pojazd, co za tym idzie musimy podroż zawiesić na czas naprawy samochodu. Jednak to nie jedyny problem jaki mamy, bowiem aby wrócić do dalszej jazdy musimy jeszcze przetransportować samochód z drogi do warsztatu. Jeśli posiadamy odpowiednia polisę ubezpieczeniową możemy być spokojni. Jeśli jednak nie posiadamy ubezpieczenia na lawetę to może nas to słono kosztować.

Potrzebna laweta

Nie zawsze laweta jest niezbędna. Wypadki się zdarzają, jednak samochody im nowsze tym są bardziej odporne na kolizje. Tym samym poza wgnieceniem karoserii przy drobnych stłuczkach nie jest potrzebna auto laweta, bowiem jesteśmy w stanie pojazdem odjechać z miejsca zdarzenia i bez kłopotu dojechać do wybranego serwisu naprawczego. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Gdy uszkodzeniu w samochodzie uległ układ kierowniczy, hamulcowy lub kiedy nie mamy koła czy lampy itp. jazda jest co najmniej niebezpieczna, nielegalna i niemożliwa. Wówczas powinniśmy zadzwonić po lawetę. Usługi pomocy drogowej zazwyczaj dostępne są niezależnie od pory dnia, całodobowa laweta pomoże nam uruchomić pojazd nawet w środku nocy lub święta wolne od pracy itd.

Nie tylko wypadek

Powodem wezwania na miejsce lawety nie zawsze jest kolizja. Kiedy nasz samochód ulega awarii, często nie wiemy co począć, jak naprawić pojazd na drodze. Wtedy także przyda nam się pomoc drogowa i laweta. W takich sytuacjach dobrze jest też posiadać wsparcie ze strony ubezpieczyciela w postaci assistance na drodze. Być może samochód można uruchomić bez konieczności jego holowania do warsztatu. Kiedy jednak usterka tkwi w silniku i jego podzespołach rozwiązania są dwa. Pierwsze to holowania pojazdu przez inny pojazd oraz laweta. Transport lawetą jest zdecydowanie bardziej bezpieczny. Holowanie, zwłaszcza w mieście może nastręczać stresu, bowiem niesie ryzyko stłuczki, ponadto niektóre usterki samochodu mogą pogłębiać się poprzez holowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *