darmowe zdjęcia

Darmowe zdjęcia z najlepszych stocków

Praktycznie każda strona internetowa, czy to wizytówka, czy portal internetowy o charakterze ogłoszeniowym, poradnikowym, czy blog online są wypełnione grafikami. Bez zdjęć witryny były by mało atrakcyjne. A w XXI wieku operujemy przede wszystkim obrazem, grafiką i kolorem. Dlatego też dla twórców i administratorów portali internetowych kluczowe są darmowe zdjęcia. Niemniej czy wszystkie zdjęcia dostępne w sieci można legalnie wykorzystywać za darmo? Skąd zatem brać zdjęcia i gdzie znaleźć te dostępne nieodpłatnie?

Darmowe zdjęcia dostępne w sieci

Oczywiście można kupować zdjęcia w agencjach marketingowych. Korzystając z banków zdjęć i stocków zdjęć do publikacji w sieci. Zwykle zdjęcia te są podzielone na kategorie i tematy, opisane słowami kluczowymi, dzięki którym możemy przebierać w fotografiach. Przedstawiających interesujący nas krajobraz, emocje, produkty, sytuacje, relacje. Niemniej poza odpłatnymi zdjęciami są też darmowe zdjęcia dostępne w sieci. A nadające się do użytku komercyjnego. To właśnie z nich korzysta większość blogerów. Okraszając nimi własne wpisy.

Wybierz najlepsze stocki

Szukając banków zdjęć warto korzystać z tych najpopularniejszych, międzynarodowych. Nie tylko tych skupiających polskie zdjęcia. Pewną trudność wówczas stanowi przeszukiwanie bazy zdjęć. Bowiem słowo klucz należy podać w języku angielskim. Każdorazowo również należy sprawdzić opis zdjęcia. Gdzie i na jakich zasadach możemy go użyć. Niektóre zdjęcia są przeznaczone wyłącznie do internetu. Inne tylko do publikacji wydawniczych. A jeszcze inne nie mają żadnych ograniczeń.

Gdzie znaleźć darmowe zdjęcia?

Listę stocków oferujących darmowe zdjęcia wysokiej jakości, w dodatku opartych tylko o licencję Creative Commons – CC0 znajdziesz tutaj: https://www.whiteghost.pl/darmowe-zdjecia-zobacz-skad-je-brac. Zdjęcia możesz dowolnie modyfikować, kopiować i rozpowszechniać a wszystko bez pytania kogokolwiek o pozwolenie. Sprawdź a zaprzyjaźnisz się z nimi na dłuższy czas 🙂

2 thoughts on “Darmowe zdjęcia z najlepszych stocków”

  1. Wszystko zależy od licencji na jakiej są udostępniane. Np. zdjęcia z pixabay.com lub pexels.com można używać bez podania autora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *