metodą PDR

Czy warto usuwać wgniecenia metodą PDR bez lakierowania?

Niestety coraz częściej w Polsce zdarzają się anomalie pogodowe. Przynajmniej klika razy w roku dochodzi do gradobicia, które może uszkodzić samochody. Niestety naprawa aut, jak powszechnie wiadomo, do tanich nie należy, warto więc mieć wykupione ubezpieczenie AC. Jednak warto tutaj zwrócić uwagę, czy ubezpieczyciel pokrywa koszty każdego rodzaju naprawy, jaką można wykonać, gdy karoseria samochodu jest uszkodzona, przede wszystkim warto dopytać czy ubezpieczenie obejmuje też naprawę metodą PDR?

Bo ubezpieczenie ma duże znaczenie

Wykupując AC należy sprawdzić umowę. Warto dokładnie przeczytać wszystkie warunki ubezpieczenia, czy pokrywa ono uszkodzenia samochodu wywołane przez grad. Można także zdecydować się na ubezpieczenie all risk. Ważne są także warunki naprawy. Otóż klient powinien samemu zdecydować, na jaki rodzaj naprawy wgnieceń, chce się zdecydować.

Naprawa wgnieceń powstałych na skutek gradobicia

W wielu warsztatach mechanicznych naprawa uszkodzeń powstałych na skutek gradobicia polega na szpachlowaniu i lakierowaniu elementu. Taka naprawa niestety ma swoje wady, przede wszystkim  jest droższa, gdyż koszt jednego elementu wynosi około 600-1000 zł, ponadto znacząco obniża wartość samochodu. Zdecydowanie lepiej wybrać naprawę metodą PDR, która jest bezinwazyjna oraz zdecydowanie tańsza. Można ją jednak zastosować w przypadku, gdy nie doszło do uszkodzeń w strukturze lakieru.

PDR- zalety

Usuwanie wgnieceń metodą PDR ma wiele zalet. Na samym początku należy zauważyć, że efekty są imponujące i nie widać, że doszło do uszkodzenia blachy. Zatem w sytuacji, gdy chcemy sprzedać pojazd nie traci on na wartości. Kolejną zaletą jest niska cena, otóż 50% niższa niż klasyczna naprawa. Również czas jest bardzo krótki, już w godzinę można naprawić jeden element. Jednak należy zauważyć, że ta metoda wymaga dużych umiejętności i precyzji, zatem należy znaleźć mechaników, którzy specjalizują się w niej.

Naprawa wgnieceń metodą PDR

Metoda PDR jest skuteczna. Jednak zazwyczaj stosuje się ją, gdy dojdzie do małych wgnieceń, lub wypukleń powstałych na skutek gradobicia. W przypadku trudno dostępnych miejsc stosuje się metodę PDR w formie techniki odciągania wgnieceń, zatem należy użyć adaptera, który przykleja się specjalnym klejem do blachy, następnie się wyciąga wgniecenie za pomocą młotka bezwładnościowego.

W przypadku ostrych krawędzi lepiej zastosować PDR, gdzie wgniecenie „masuje się”, aż do uzyskania zadowalającego efektu. Oczywiście ważny jest dobór narzędzi i ich końcówek. Stosuje się haki z nakładkami plastikowymi, bądź też haki metalowe. Tutaj bardzo ważne jest specjale światło, dzięki któremu można zauważyć postępy w pracy.

Zatem naprawa wgnieceń metodą PDR jest opłacalna i możliwa pod warunkiem, że grad nie uszkodził struktury lakieru. Jeśli masz wątpliwości czy uszkodzenia na Twoim samochodzie nadają się do naprawy tą metodą PDR, zapraszamy do zakładu ModernAuto.  Obejrzymy i na miejscu dowiesz się czy warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *