Utylizacja samochodu

Utylizacja samochodu

Wbrew powszechnym opiniom proces kasacji auta nie jest dla użytkownika samochodu zadaniem skomplikowanym. Wystarczy zgłosić się do stacji demontażu, która dokona utylizacji auta i wyda adekwatne zaświadczenie. Następnie należy wyrejestrować auto w urzędzie komunikacji, załączając do wniosku zaświadczenie o kasacji, dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu. A na końcu zgłosić fakt kasacji i wyrejestrowania samochodu ubezpieczycielowi.

Auto recycling

Mimo że utylizacja samochodu jest łatwa dla właściciela, możemy sobie ten proces skrócić jeszcze bardziej. Wystarczy znaleźć wiarygodną firmę (w każdym urzędzie komunikacji można sprawdzić, czy dana stacja demontażu posiada stosowne uprawnienia) i skontaktować się z wybranym usługodawcą. Przedsiębiorstwa mające w swojej ofercie auto recycling obejmują na ogół zakresem działania obszar województwa. Dlatego trzeba znaleźć taką firmę, która odbierze samochód przeznaczony do utylizacji z konkretnego miejsca jego postoju i na tym właściwie kończy się rola właściciela pojazdu.

Jeszcze zarobisz

Serwis, który zajmuje się kasacją aut przyjedzie po samochód i wystawi legalne zaświadczenie o jego utylizacji. Następnie wyrejestruje samochód w urzędzie komunikacji oraz zakończy polisę OC u Twojego ubezpieczyciela. Dodatkowo jeszcze Ci za to zapłaci.

Jak to możliwe? Auto recycling jest dla przedsiębiorcy działalnością dochodową. Taką samą jak działalność gospodarcza polegająca na sprzedaży pieczywa czy naprawie laptopów. Serwis zarabia jednak nie na etapie zgłoszenia do utylizacji, a na sprzedaży części z kasowanego pojazdu. Bowiem utylizacja samochodu zaczyna się od pozbawienia auta wszelkich cennych elementów oraz surowców w celu odzyskania wartościowych materiałów do wtórnego przerobu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *