sklep internetowy

Jak rozwijać swój sklep internetowy?

Mam sklep internetowy i co dalej? Bez wątpienia to pytanie zadaje sobie wielu początkujących handlowców po starcie działalności. Niestety jest to duży błąd, ponieważ na takie pytanie powinniśmy znać odpowiedź jeszcze na etapie planowania sklepu, gdyż sposób pozyskiwania klientów jest sprawą pierwszorzędną.

Korzystaj z innych możliwości

Przede wszystkim nie powinniśmy ograniczać się do handlu wyłącznie na naszej platformie sklepowej. Obecnie wszystkie czołowe platformy dostarczające oprogramowanie sklepu internetowego oferują w swoich produktach chociażby takie opcje jak integracja z allegro, prowadzenie sklepu na Facebooku, czy też integracja z porównywarkami cenowymi. Z pewnością powinniśmy skwapliwie wykorzystać te możliwości.

Dbaj o dobre opinie

Musimy też zdawać sobie sprawę, że nie tylko liczba klientów jest dla naszego sklepu istotna, ale również oceny, jakie nam wystawiają. Dlatego porównywarki cenowe nie powinny służyć do konkurowania ceną, a przede wszystkim do zbierania pozytywnych opinii o naszym sklepie. Własny pasaż na Allegro również może posłużyć do powiększania liczby transakcji zakończonych pozytywną opinią. Z kolei sklep na Facebooku daje możliwość bezpośredniej interakcji z naszymi potencjalnymi klientami. Z pewnością wszystko to jest bardzo ważne i nie powinniśmy o tym zapominać.

Reklamuj swój sklep internetowy

Istotnym problemem jest reklama sklepu. Początkujące sklepy internetowe zazwyczaj nie mają zbyt dużego budżetu, który mogą przeznaczyć na promocję. Dlatego ważne jest, aby pieniądze, którymi dysponujemy wydawać rozsądnie. Idealnym rozwiązaniem jest reklama kontekstowa, która stosunkowo niewielkim kosztem pozwala dotrzeć do klientów realnie zainteresowanych naszym produktem.

Wykorzystaj długi ogon

Jeżeli mamy wiele produktów w naszym sklepie, w tym te uznawane za niszowe powinniśmy zainteresować się możliwościami, jakie daje nam tzw. „długi ogon” w wyszukiwarce. Są to frazy uznawane za znacznie mniej konkurencyjne i tańsze, ale dające ogromne możliwości.
Wszystkie te zagadnienia mogą zostać wykonane w krótkim okresie.

Natomiast jeżeli myślimy o korzyściach, jakie daje marketing w długim okresie powinniśmy zainwestować w pozycjonowanie sklepu w wyszukiwarce. Obecnie pozycjonowanie jest procesem znacznie bardziej złożonym niż kiedyś i nie ogranicza się już do dodawania tysięcy wpisów do katalogów, dlatego powinniśmy w tej sprawie najlepiej zgłosić się do profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *