gry komputerowe

3 kultowe gry komputerowe z lat 90-tych za którymi tęsknimy

Rozwój smartfonów i tabletów, a przede wszystkim obecne na rynku konsole do gier, sprawiły, że coraz rzadziej używamy komputera do gier. Nawet jeśli, to rynek gier na tyle już się zmienił, że wielu z nas nie nadąża za obecnymi trendami. Chętnie wspominamy minione lata kiedy graliśmy całymi rodzinami w gry komputerowe, które teraz odeszły już w zapomnienie.

The Sims

Pierwszy przebój to oczywiście „The Sims” i jej liczne kontynuacje. Kto nie budował Simsom domu z basenem, po to by później usunąć schodki do basenu i sprawdzić jak Sims sobie poradzi? Albo nie śledził jego kariery, kiedy awansował na najwyższe stanowiska. Nie zawsze było tak łatwo, zwłaszcza kiedy skończyły się środki finansowe Simsów. Tajemnicą poliszynela było jednak to, że gra posiadała hasła, które ułatwiały jej obsługę, w postaci np. zastrzyku gotówki. W kolejnych edycjach gier Simsy miały światowe życie, imprezowały i chodziły na randki. Przez lata była to jedna z najpopularniejszych gier w naszych domach.

Mario Bros

Mario to kolejna gra, choć właściwie z pogranicza komputera PC a świata Amigi 500. Sympatyczny Mario Bros przemierzał kolejne plansze swoich przygód zbierając złote monety, a nad jego przygodami głowiły się całe rodziny. Urokiem tej gry było w dużej mierze to, że pozbawiona była negatywnych emocji i agresji.

Skoki Narciarskie

Ski Jumping, czyli Skoki Narciarskie. To prawdziwy fenomen polskiego rynku sportowo-komputerowego. Skoki tak samo jak telewidzami zawładnęły graczami komputerowi. Każdy chciał wcielić się w Adama Małysza i pokonać niemieckich i fińskich gigantów narciarstwa. Dodatkową gratką do gry był polski komentarz w grze, z głosem znakomitych komentatorów Dariusza Szpakowskiego i Włodzimierza Szaranowicza.

Obecne gry komputerowe i telewizyjne z pewnością swoją fabułą i grafiką prześcigają lata świetlne gry z lat ’90, jednak dla wielu z nas pozostał po nich wielki sentyment i tęsknota. Prawdopodobnie spowodowane jest to tym, że od nich zaczynaliśmy swoją przygodę z komputerem i budzą w nas pierwsze skojarzenia. Warto odszukać zaginione płyty i wersje sprzed lat i w wolnej chwili powrócić do kultowych gier, choćby na chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *