brudna elewacja

Wygląd elewacji świadczy o właścicielu

Fasada obiektu nie musi zachwycać urokiem, wystarczy żeby była czysta, schludna i zadbana. Niestety większość właścicieli dba o wnętrza domów zapominając o ich wyglądzie z zewnątrz. Brudne zacieki, odbarwienia, łaty z zacierki tynkowej, pęknięcia kwalifikują elewacje do remontu. Odnowienie elewacji wykonywane systematycznie w niezbędnym zakresie to obowiązek zarządcy każdego budynku. Dlatego mieszkając w budynkach wielolokalowych naciskajmy na zarządców w sprawie odnawiania elewacji. Nikt przecież nie chce mieszkać w brudnej kamienicy. Niestety nie zawsze decyzja o myciu i malowaniu elewacji zależy od nas samych.

Brudna elewacja

Ratunkiem dla brudnej elewacji jest jej umycie, a ostatecznie malowanie. Nawet jeśli miejsce malowania będzie się odznaczać, lepsze to niż brudna, zniszczona elewacja z niecenzuralnymi napisami itp. Patrząc na elewacje wielu budynków możemy sobie wyobrazić ich właściciela. Niechlujne, nieestetyczne, brudne i obdrapane kamienice, domy rzutują na wyobrażenie właścicieli i odstraszają od odwiedzin takich właśnie nieruchomości. O wiele trudniej jest sprzedać nieruchomość z zaniedbana elewacją. Na pierwszy rzut oka nie wygląda zachęcająco. Bardzo często oceniamy budynek właśnie po jego fasadzie.

Wystarczy odświeżenie

By uniknąć negatywnej oceny przez pryzmat elewacji warto jest postarać się o jej chociażby minimalne zadbanie. Nie jest to ani trudne ani kosztowne. Czasami wystarczy jedynie mycie elewacji, czasem malowanie. Jedno i drugie to nie remont generalny. Tym samym wynajmując apartamenty, mieszkania, sprzedając nieruchomość warto zainwestować w odświeżenie elewacji. Prowadząc restauracje, hotel, czy jakąkolwiek działalność usługową należy zadbać o front. Nawet jeśli nasze biuro znajduje się na tyłach obiektu zadbajmy o to by obiekt z zewnątrz, od frontu prezentował się atrakcyjnie. Nic gorszego jak odpadający tynk i ściany pomalowane miernym graffiti. Mycie elewacji pozwoli odświeżyć ją, pozbyć się zapachu moczu, jak i chuligańskich wybryków.

Jak cię widzą tak cię malują

Dbając o to by nasza nieruchomość była czysta i zadbana przede wszystkim z zewnątrz, dla oka przechodniów, sąsiadów dbamy jednocześnie o własny wizerunek. Nie zwalnia nas to z dbałości o czystość wnętrza, jednak z pewnością ułatwia zyskanie pozycji społecznej. Malowanie elewacji wskazane jest zwłaszcza w sytuacji, kiedy obiekt ulega wandalizmowi. By nie ponosić zbyt dużych kosztów warto jest się ubezpieczyć i tym samym gdy dojdzie do aktu wandalizmu można z odszkodowania pokryć koszty jakie generuje malowanie elewacji. Szybka reakcja na wandalizm to gwarantowany efekt minimalizacji ataków.

One thought on “Wygląd elewacji świadczy o właścicielu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *