mycie elwacji

Mycie elewacji szklanych i nie tylko

Mycie elewacji to usługa niezwykle potrzebna. Nie wszystkie elewacje da się i jest potrzeba malować. Wiele elewacji wystarczy umyć odpowiednim sposobem. Woda pod ciśnieniem, gorąca para, mycie wodą zdemineralizowaną to tylko niektóre sposoby na skuteczne pozbycie się brudu, kurzu, zacieków, plam i innych zabrudzeń na elewacji budynku. Z usług czyszczenia elewacji korzystają zarówno placówki państwowe, samorządowe, firmy jak również klienci prywatni oraz indywidualni.

Szklane ściany

W XXI wieku wiele budynków posiada duże przeszklenia, niektóre z obiektów dysponują całkowicie szklaną elewacją. Zwłaszcza w większych miastach, w pobliżu dróg, autostrad elewacje zachodzą brudem, który wymaga usunięcia. Mycie elewacji szklanej nie jest tak proste na jakie się wydaje. Wymaga stosownego sprzętu i doświadczenia. Woda i gąbka nie wystarczą, aczkolwiek w przypadku mycia samych okien mogą być wystarczającą metodą odświeżenia. Należy dodać iż w wielu budynkach okna od wewnątrz są nieotwieralne i wówczas mycie okien ze zwyżki lub z windy koszowej to jedyny sposób na to by biurowiec nie straszył przechodniów i widoku jak też zapewniał stosowny wlot światła dziennego do wewnątrz.

Jak się myje elewację?

To jak się myje elewacje zależy od tego jak zbudowany jest obiekt i jak jest duży. W przypadku domów jednorodzinnych wystarczą drabiny, myjki ciśnieniowe, dostęp do prądu i przeszkolony personel, a także profesjonalna chemia. W przypadku obiektów dużych, biurowców, hal produkcyjnych, bloków mycie elewacji szklanych wygląda nieco inaczej. Zazwyczaj obejmuje zwyżkę koszową lub podnośnik platformowy. Ponadto używa się przemysłowych maszyn myjących wyposażonych w agregat prądowy. Dzięki fachowym sprzętom mycie elewacji przebiega szybciej i skuteczniej. Nowoczesne sposoby mycia elewacji uwzględniają względy ekologiczne ale również użytkowe. Antystatyczne mycie elewacji zabezpiecza szkło przed przyciąganiem drobinek kurzu i pyły. Jest to ważne dla obiektów usadowionych w miejscach dużego zanieczyszczenia środowiska, zwłaszcza w ciągach dróg obarczonych spalinami i smogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *