Bielsko-Biała to moc atrakcji

Bielsko-Biała to moc atrakcji

Jeśli nie przepadasz za górskimi szlakami, wolisz zgiełk miasta ale i cenisz sobie malownicze panoramy górskie to Bielsko-Biała jest miejscem idealnym na spędzenie czasu wolnego właśnie w tym miejscu.

Wakacje można spędzić nie tylko nad morzem, ale także w górach. By urozmaicić pobyt warto wybrać się do Bielska-Białej. Tutaj nikt się nie znudzi monotonią miejskich budowli. Mimo bezpośredniego sąsiedztwa gór, Bielsko-Biała dysponuje rozbudowanym przemysłem. W krajobraz wpisane są kominy fabryk i zakłady fabryczne. Wiele z dawnych fabryk dziś funkcjonuje jako obiekty muzealne oferują zwiedzanie zabytków techniki.

Centrum turystyczne Podbeskidzia

Miasto gości tłumy turystów zwłaszcza zimą, kiedy to właśnie na dworcu w Bielsku-Białej wielu amatorów narciarstwa przesiada się na autobus, lub wynajmuje samochód by dalej ruszyć w Beskidy. Najwięcej osób udaje się do Szczyrku, stad można z łatwością podjechać na zakupy do Bielska, czy też chociażby po to by zobaczyć starówkę. W porze letniej Bielsko prezentuje się znacznie lepiej niżeli zimą, niemniej nie brakuje turystów robiących sobie fotografie pamiątkowe z Reksiem i kupujących breloczki z Bolkiem i Lolkiem.

Bielsko-Biała to nie tylko starówka

Punktem rozpoznawczym Bielska-Białej jest zamek. Na terenie dawnej XVI wiecznej twierdzy znajduje się muzeum historyczne. Oferuje ono stałą wystawę mebli i broni, które jednak nie są oryginałami a replikami. Prócz zabytków historii w Bielsku można zwiedzić szereg galerii sztuki nowoczesnej. Wystarczy przejść się po mieście, zwłaszcza jego starej części by móc podziwiać niezwykłą zabudowę. Krużganki, wspinające się po wzgórzu brukowane uliczki, jak również skwery i mury okalające starówkę są świetną propozycją na trasę zwiedzania.

Prócz starego miasta atrakcją jest Biała, rzeka dzieląca miasto na nowoczesną dzielnicę powstałą w latach świetności Rzeczpospolitej Ludowej jak również miasto istniejące jako Bielsko jeszcze przed rozkwitem fabryk miejskich. Złośliwi jako atrakcje miasta wymieniają także galerie handlowe, których z pewnością nie brakuje w Bielsku-Białej, dostępne są tam zarówno butiki, jak i hipermarkety, nie tylko na obrzeżach miasta jak Sarni Sok, ale i w samym jego centrum jak Sfera.

Dębowiec zachęcają do aktywnego wypoczynku

Gdy już będziemy mieli dość miejskiego charakteru warto wybrać się poza miasto. Chociażby rowerem, czy autobusem miejskim, by obejrzeć niesamowitą panoramę miasta. Punktem widokowym może być Dębowiec. Będący zarazem stokiem narciarskim z działająca przez cały rok kolejka linową. Malownicze widoki na miasto zapierają dech w piersi. Duża ilość zieleni i kompleks sportowy u podnóża Dębowca zachęcają do aktywnego wypoczynku. Odwiedzając Bielsko warto wcześniej sprawdzić organizowane przez miasto imprezy kulturalne. W każdej porze roku znajdziemy tutaj wiele propozycji, które mogą nam przybliżyć życie Bielszczan. Wiele z imprez ma charakter sportowy i popularyzacyjny.

4 thoughts on “Bielsko-Biała to moc atrakcji”

  1. Hej, niedawno odwiedziłem bielsko i muszę przyznać że to naprawdę piękne miasto. Jestem pod wrażeniem jego architektury.

  2. Tak szczególnie w zimie jest wspaniale gdy nie ma czym oddychać bo właściciele domów prywatnych palą syf z całego roku…
    Ale mają ciepło…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *