Legowisko dla psa

Gdzie ułożyć legowisko dla psa?

Każdy pies winien mieć jasno określone miejsce, w którym powinien przebywać, jeść i spać. Nawet kiedy mamy psa kanapowego, lubimy z nim spać i przesiadywać przed telewizorem czochrając za uchem warto wytyczyć psu granice dostępu.

Jakie wybrać miejsce na legowisko?

Są miejsca w domu, w których pies nie jest mile widziany jak chociażby kuchnia. Jak nauczyć psa by nie wchodził do kuchni? Jednym ze sposobów jest wyznaczenie miejsca, legowiska psu w którym może spędzać czas, w którym może nieco nabrudzić i spsocić. Umiejscowienie legowiska jest istotne, powinno znajdować się w pewnym zaciszu domowym tak by dać psu swego rodzaju „prywatność” jednocześnie nie może znajdować się w odosobnieniu, bowiem pies nie będzie chciał leżeć w samotności bez obserwacji życia rodzinnego i jego epicentrum. Z tego powodu często legowiskiem psa jest miejsce pod stołem, czy też nieopodal drzwi.

Legowisko zapewnia psu nie tyko wygody

Prócz kwestii lokalizacji istotne znaczenie ma sama forma legowiska. Nie wystarczy położyć psu ręcznik czy kocyk. Legowisko musi być wygodne i ograniczone, stabilne. Doskonale sprawują się w tej roli kosze wiklinowe czy też gotowe wyroby tekstylne. Legowisko zapewnia psu wygodny sen, jak i odpowiednie ciepło na chłodnej posadzce, zwłaszcza zimą. Z powodu termoregulacji legowisko winno być wykonane z materiałów przewiewnych najlepiej bawełny. Ważne by psie legowisko utrzymać w należytej czystości, nie tylko ze względów estetycznych dla właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *