gołębie

Jak pozbyć się gołębi z balkonu i parapetu?

Gołębie są utrapieniem wielu osób, którym siadając na parapetach, brudzą całą ich powierzchnię. Dla nikogo nie jest przecież przyjemne oglądanie każdego dnia ptasich odchodów tuż za oknem. Niestety same chęci i ciągłe przeganianie ptactwa nie przyniesie pożądanych skutków. Zatem jak pozbyć się gołębi z balkonu i parapetu?

Gołębie na parapecie

Niewątpliwie najpopularniejszym sposobem na zabezpieczenie parapetu przed gołębiami lub innym ptactwem jest zamontowanie drutu z wystającymi kolcami. Ponieważ powodują one, że na parapecie braknie miejsca, w którym ptaki mogłyby usiąść. Dodatkowo warto zwracać uwagę czy w naszej okolicy nie ma osoby dokarmiającej ptactwo lub wyrzucającej okruszki i resztki jedzenia za okno. Z pewnością jest to pierwszy krok do ograniczenia ilości pojawiających się na parapetach zabrudzeń.

Gołębie na balkonie

Bardzo często gołębie przylatują na balkony w blokach, które w konsekwencji zostają zabrudzone. Bez wątpienia jednym z najskuteczniejszych sposobów na uniknięcie takiej sytuacji jest założenie siatki. Ponieważ siatka może chronić nasz balkon przed pojawianiem się na nim ptactwa. Siatkę wystarczy zamontować od sufitu balkonu do balustrady i w ten sposób pozbawimy ptaki jakiegokolwiek miejsca na przesiadywanie. Jednak takie rozwiązanie nie należy do najbardziej estetycznych i wiele osób pragnących pięknego balkonu nie chce montować u siebie siatki.

Jeśli więc chcemy posiadać i pielęgnować na balkonie kwiaty, warto zamontować elementy odbijające blask. Mogą to być płyty CD, a nawet dziecięce wiatraczki. Mają one za zadanie odstraszać ptactwo, jednak nie jest to metoda na całkowite odstraszenie wszystkich gołębi. Wiele osób praktykuje również puszczanie odgłosów imitujących drapieżniki, które miałyby wystraszyć ewentualne ptactwo, jednak taki sposób może przeszkadzać sąsiadom. Warto także pamiętać o dokładnym zabezpieczaniu jedzenia, które wystawiamy na balkon, ponieważ mogłoby przyciągnąć gołębie.

Polecamy: Jak chronić psa przed kleszczami?

Zwierzęta domowe

Posiadanie zwierząt domowych może pomóc w walce z ptactwem brudzącym parapety lub balkony. Koty, które przesiadują całe dnie na wewnętrznych parapetach najskuteczniej odstraszą gołębie od ich zewnętrznej strony. Natomiast pies, który może spędzać dzień na balkonie będzie całkiem dobrym straszakiem w tym miejscu. Jednak nie należy brać do domu zwierzęcia tylko ze względu na chęć walki z ptactwem. Jest to tylko jedna z wielu korzyści posiadania zwierzątka domowego, którego powinniśmy właściwie pielęgnować i dbać o zaspokajanie jego potrzeb.

Jeśli żadna z wymienionych metod nie zadziała i nadal zastanawiasz się jak pozbyć się gołębi z balkonu i parapetu, przyczyną może być zbyt duża ilość gołębi w Twojej okolicy. Niestety na to już nic nie poradzisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *