Co zrobić ze zwierzęciem w wakacje

Co zrobić ze zwierzęciem w wakacje

Posiadanie zwierząt to ogromna odpowiedzialność, niestety nie wszędzie i nie wszystko możemy robić mając w domu zwierzęta domowe, dają one wiele radości ale i są pewnym ograniczeniem. Nie wszyscy mają możliwość wyjazdu z psem czy kotem na wakacje, urlop a nawet na weekend. To duży problem dla wielu posiadaczy psów, kotów i nie tylko. Więc co zrobić ze zwierzęciem gdy musimy nagle wyjechać beż niego?

Kilka pomysłów co zrobić ze zwierzęciem

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na profesjonalną opiekę nad zwierzętami coraz częściej powstają tak zwane hotele dla zwierząt do jakich można pupila oddać na określony czas nieobecności, oczywiście za opłatą. Jeśli jednak w okolicy nie działa żaden z hoteli jak i agencja opieki nad zwierzętami, wówczas warto poprosić kogoś z rodziny o doglądnięcie zwierzaka w czasie naszej dłuższej nieobecności, czy też za opłatą wynająć sąsiada lub znajomego.

Idealnym rozwiązaniem gdy nie mamy co zrobić ze zwierzęciem jest oddanie pod opiekę pupila w ręce osoby mu znanej. Aczkolwiek wiele zwierząt bezpieczniej czuje się w „swoim domu” mimo samotności. Ostatecznością jest pozostawienie zwierzęcia samemu sobie. Dbając o zapewnienie dostępu do żywności i wody. Jednak to rozwiązanie jest krótkoterminowe, pozwalające na pozostawienie w domu na 2 do trzech dni.

Musimy się wówczas liczyć z pewnymi zniszczeniami jakie mogą poczynić nudzące się i przerażone pupile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *