Jak uporać się z kuwetą kocią

Jak uporać się z kuwetą kocią?

Kocie odchody nieziemsko cuchną i wiedzą o tym wszyscy, należy się z tym liczyć przyjmując pod swój dach kota domowego, nie wychodzącego z domu i załatwiającego się wewnątrz. Kot załatwiający swe potrzeby w kuwecie to połowa sukcesu dla właściciela, niemniej przykre zapachy z kuwety to utrapienie dla wielu właścicieli futrzaków.

Jak dbać o kuwetę?

Częste wymiany żwirku nie zawsze wystarczają. Pewnym rozwiązaniem jest zastosowanie silikonowego żwirku który doskonale pochłania zapachy a dodatkowo jest aromatyzowany. Na rynku jest co najmniej kilka rodzajów żwirku od sypkiego o różnym stopniu rozdrobnienia, przez drewniany po silikonowy. Mimo wszystko pamiętać należy by kuweta ustawiona była w taki sposób, aby była wietrzona. Nie można też zapominać o czyszczeniu kuwety, nie tylko wysypywaniu żwirku.

Dużo zależy od diety kota

Bardzo ważna jest wbrew pozorom dieta kota, bowiem w zależności od karmy odchody kocie mogą mniej lub bardziej wydzielać nieprzyjemne zapachy. Dbając o czystość kuwety, wysokiej jakości żwirek możemy uniknąć odoru a przy okazji zapewnić kotu odpowiednie warunki w kuwecie. Nie można zapominać iż do brudnej kuwety kot nie będzie chciał się załatwiać. Trudności w akceptacji kuwety często wynikają z przyzwyczajeń i preferencji kota do zwykłego piasku czy tradycyjnego żwirku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *