Pomoc drogowa – działalność gospodarcza

Pomoc drogowa – działalność gospodarcza

Chcąc otworzyć własny biznes często zastawiamy się nad tym co tak naprawdę chcemy robić. Mamy już pewne doświadczenia na różnych stanowiskach. Jeżeli zdecydujemy zająć się akurat taką formą prowadzenia działalności jaką jest pomoc drogowa musimy wiedzieć o podstawowych zasadach działania w takiej branży.

Pomoc drogowa tak naprawdę firma transportowa

Pomoc drogowa jest to tak naprawdę firma transportowa zajmująca się przewozem samochodów i innych pojazdów w ustalone miejsce. Taki transport pojazdów to podstawowa usługa świadczona przez pomoc drogową. W przypadku gdy usługi będziemy oferować na terenie kraju żadne inne uprawnienia oprócz prawa jazdy na odpowiednią kategorię pojazdów nie będzie konieczne.

W przypadku wykonywania transportu międzynarodowego bądź innych nietypowych przewozów konieczne będzie uzyskanie odpowiednich licencji. Z ważnych dokumentów na pewno warto mieć pakiet ubezpieczeń naszej działalności gospodarczej oraz ważną polisę OC na nasz samochód. Podsumowując jeżeli chcemy świadczyć tylko usługi transportowe w ramach pomocy drogowej oprócz dokumentów wymaganych przy pojeździe, ważnej polisy OC oraz prawa jazdy nie potrzebujemy żadnych dodatkowych uprawnień.

W razie jak będziemy rozszerzać naszą działalność i oferować dodatkowe usługi, każda kolejna może wymagać dodatkowych dokumentów czy licencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *