Ustroń

Beskidzkie kurorty – Ustroń

Jest jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w polskich górach. Oraz rewelacyjnym punktem dla tych, którym marzą się wycieczki w Beskid Śląski. Ustroń to z jednej strony popularne uzdrowisko. Z drugiej – bardzo ważny ośrodek turystyczny. Którego dumą są liczne atrakcje i rewelacyjnie rozwinięta baza noclegowa.

Ustroń jest jednym z najważniejszych ośrodków wczasowych na terenie województwa śląskiego

Co warto wiedzieć na temat tego kurortu? W jaki sposób można tu spędzić wolny czas?

Leżący w dolinie Wisły Ustroń jest jednym z najważniejszych ośrodków wczasowych na terenie województwa śląskiego. Otoczony beskidzkimi szczytami, jest idealnym miejscem dla tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek. Położenie na terenie historycznego Śląska Cieszyńskiego i dość długa historia tej miejscowości sprawiają jednak, że i miłośnicy historii nudzić się tu nie będą. W tym mieście na każdego z nas czekają wspaniałe atrakcje, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Leśny Park Niespodzianek

Jedną z najnowszych atrakcji jest tu Leśny Park Niespodzianek, w którym można obserwować dzikie ptaki, sarny, dziki, jelenie i muflony. Największym hitem są tu pokazy sokolnicze, które przyciągają do parku wielu turystów.

Najważniejsze zabytki sakralne Ustronia

Co jeszcze warto zobaczyć w czasie wycieczki po Ustroniu? Kościół Ewangelicko-Augsburski Apostoła Jakuba Starszego. Rzymskokatolicki kościół pod wezwaniem św. Klemensa papieża i męczennika. Oraz drewniany kościół św. Anny, który znajduje się na terenie dzielnicy o nazwie Nierodzim. Oto najważniejsze zabytki sakralne, jakimi może się pochwalić Ustroń.

Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego

Dla tych turystów, którzy chcą lepiej poznać Beskid Śląski i jego dzieje, wspaniałą przygodą może się okazać zwiedzenie Muzeum Ustrońskiego im. Jana Jarockiego. Urządzone w zabytkowym budynku dawnej huty „Klemens”, może się pochwalić ciekawymi zbiorami związanymi z Ustroniem i jego okolicą. Wizyta w tym muzeum każdemu z nas pozwoli w ciekawy sposób zapoznać się z historią ustrońskiego uzdrowiska. Jednocześnie poszerzyć wiedzę na temat tak ważnych dla lokalnej gospodarki gałęzi przemysłu, jak hutnictwo i kuźnictwo.

Muzeum Regionalne „Stara Zagroda”

A co z miłośnikami etnografii? Dla nich wspaniałą atrakcją będzie Muzeum Regionalne „Stara Zagroda”. Główną atrakcją jest tu zabytkowa, drewniana chałupa. Która do dziś zachowała się w ścisłym centrum Ustronia. Jest ona cennym zabytkiem. Warto jej zatem poświęcić nieco więcej uwagi podczas wypoczynku na terenie Ustronia.

Piesze, górskie wycieczki, możliwość zwiedzania ciekawych wystaw i piękne widoki. Oto atrakcje, dzięki którym Ustroń stał się jednym z najpopularniejszych kurortów w polskich górach. Wypoczynek na terenie tego ośrodka turystycznego dla każdego z nas może się okazać idealną propozycją i świetnym sposobem spędzania wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *