Szczyrk

Beskid Śląski dla aktywnych: Szczyrk

Jest ważnym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym oraz miastem, które przyciąga doskonałym zagospodarowaniem. Szczyrk to miejsce idealne dla tych, którzy chcą wypoczywać w górach i aktywnie spędzać czas. To miasto to rewelacyjnie rozwinięta baza noclegowa oraz gęsta sieć szlaków pieszych i rowerowych.

To jednocześnie idealne warunki dla tych, którzy kochają sporty zimowe. Liczne trasy zjazdowe i wyciągi sprawiają, że nawet w okresie zimowym w Szczyrku nudzić się nie można. Miasto to jest jednocześnie miejscem niezwykle atrakcyjnym dla tych, którzy kochają zabytki i miejsca mogące się pochwalić ciekawą historią. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po tym mieście?

Szczyrk jest doskonałym punktem wypadowym na Skrzyczne

Otoczone szczytami Beskidu Śląskiego miasto ma się czym pochwalić. Dla miłośników aktywnego wypoczynku Szczyrk jest przede wszystkim doskonałym punktem wypadowym na Skrzyczne. Z miasta tego można urządzać jednocześnie wycieczki w rejon Klimczoka i Szyndzielni – szczytów wyjątkowo popularnych wśród turystów stawiających na wędrówki po Beskidzie Śląskim.

W miejscu, w którym już od XV wieku prężnie rozwijało się osadnictwo wołoskie, nie można też narzekać na brak ciekawych zabytków. Do tych najciekawszych zalicza się drewniany kościół św. Jakuba, ciekawie prezentuje się też Sanktuarium Maryjne „Na Górce”.

Szczyrk to przede wszystkim sporty zimowe

Szczyrk to jednak przede wszystkim sporty zimowe i obiekty, które przyciągają tu narciarzy z całej Polski. Gdzie warto się wybrać? Zachwyci kompleks skoczni narciarskich „Skalite”, zachwycą też trasy zjazdowe na stokach Skrzycznego. Dobre warunki do jazdy na nartach czekają też w rejonie Przełęczy Salmopolskiej, bardzo chętnie odwiedzanej przez początkujących amatorów białego szaleństwa.

Szczyrk to doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą miło i pożytecznie spędzić czas. Idealne warunki do uprawiania sportów zimowych, tereny idealne dla piechurów i rowerzystów, wspaniała baza noclegowa – oto największe walory miasta, które stało się jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych na terenie Beskidu Śląskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *