Keratynowe przedłużanie włosów

Keratynowe przedłużanie włosów w Bielsku

Keratyna to jeden ze składników łodygi włosa. Odpowiada on między innymi za nadawanie włosom pięknego połysku. Keratynę można też wykorzystywać do zabiegu przedłużania włosów. Dzięki niemu uzyskujemy efekt pięknych, długich włosów, po których nie widać sztucznego przedłużania.

Na czym polega keratynowe przedłużanie włosów?

Keratynowe przedłużanie włosów to po prostu doczepienie sztucznych (lub naturalnych) pasemek włosów do naszych własnych, tuż przy nasadzie włosa. Dzięki temu fryzura zyskuje na objętości i długości. Włosów jest zdecydowanie więcej, są gęstsze i dłuższe. Keratynowe przedłużanie włosów to idealna propozycja dla pań, których własne włosy są mocne i odporne na zabiegi termiczne, a które chciałyby jedynie przedłużyć swoje włosy i nadać im nowego charakteru.

Zalety metody keratynowej

Największą zaletą przedłużania włosów na ciepło, z pomocą zgrzewarki do włosów i keratyny, jest duża trwałość efektu. Przedłużone w ten sposób włosy mogą się utrzymać nawet do pół roku! Jest kilka różnych technik doczepiania pasemek metodą keratynową, na przykład przyczepianie specjalnych pasm, które posiadają już keratynową łuskę gotową do zgrzania. Ten zabieg pozwala dodatkowo odżywić włosy, dzięki zastosowaniu keratyny – białka, które ma za zadanie je wzmacniać i ochraniać, a także wygładzać. Co bardzo ważne – metoda keratynowa jest bardzo dyskretna i można sobie przy niej pozwolić na upięcia włosów do góry bez ryzyka odsłonięcia miejsc łączenia włosów. Dodatkowo, przyczepione w ten sposób pasma nie zsuwają się, przez co nie ma ryzyka posiadania włosów z pasmami różnej długości.

Wady metody keratynowej

Jak każda inna, również i ta technika ma swoje wady. Jedną z nich jest konieczność całkowitego ściągania sztucznych pasm i przyczepiania kolejnych – płacimy wiec u fryzjera dodatkowo za zużyte pasma, czego nie ma w przypadku przyklejania włosów na taśmę – takie doczepki można używać nawet pięciokrotnie. Zabieg wymagający termicznego zgrzewania powoduje pewne ryzyko uszkodzenia struktury włosa. Oprócz tego, doczepianie pasm sztucznych zamiast naturalnych może powodować trudności w pielęgnacji włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *