auto za darmo

Czy można wypożyczyć auto za darmo?

Wypożyczenie samochodu na własny kilkudniowy lub kilkugodzinny użytek w wielu przypadkach wydaje się być uzasadnione, słuszne i rozsądne. Jednym z przykładów konieczności wypożyczenia auta jest wyjazd w delegację do obcego miasta, po którym poruszanie się taksówkami jest nieekonomiczne, a środkami komunikacji miejskiej – czasowo nierentowne. Wynajem aut to zazwyczaj koszt kilkudziesięciu złotych na dobę. Łatwo policzyć, że w porównaniu z kosztami utrzymania własnego auta i jego kupna, całoroczne wynajmowanie auta byłoby pozbawione sensu.

Jednak okazjonalne użytkowanie go jest jak najbardziej rozsądne. Każda dobra wypożyczalnia aut oferuje ciekawe modele samochodów, od tych niewielkich aut klasy średniej po klasę średnią-wyższą lub samochody luksusowe, nietypowe (na przykład do ślubu). Samochody te można wynająć na bazie umowy cywilnej z firmą wypożyczająca, lub na podstawie umowy z ubezpieczycielem. Wtedy możemy mieć wypożyczone auto za darmo!

W jakich sytuacjach możemy mieć auto za darmo

Wtedy, gdy zostaliśmy poszkodowanymi na skutek stłuczki i nasze auto wymaga przynajmniej kilkudniowej naprawy u mechanika. Bardzo często kilka dni przerwy w posiadaniu własnego auta to prawdziwa katastrofa – szczególnie gdy mamy daleko do pracy lub auto jest naszym narzędziem pracy wymaganym do zarabiania pieniędzy. Ubezpieczyciel może udostępnić nam auto zastępcze z wypożyczalni, opłacając jego wynajem z polisy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku.

Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla samej wypożyczalni. Która dzięki temu zarabia na wypożyczeniu auta. Ale także dla poszkodowanego. Który nie odczuwa spadku komfortu życia spowodowanego brakiem własnego środka transportu dostępnego przez 24 godziny na dobę. Bardzo często wypożyczenia aut na polisę sprawcy wypadku są najczęstszymi transakcjami, jakie zawierają wypożyczalnie samochodów, i najbardziej korzystnymi. Ponieważ poszkodowani jeżdżą dostając wtedy auto za darmo i nie liczą się z kosztami kolejnego dnia wynajmu, spokojnie czekając na powrót auta z warsztatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *