Naturalna witamina

Naturalna witamina lepsza od syntetycznej

Naturalna witamina jest o niebo lepsza i zdrowsza od syntetycznej. Niestety Polacy należą do narodów które są dość mocno uzależnione od leków. Wystarczy zobaczyć nasz rynek reklamowy, by widzieć, że niemal w każdej przerwie na reklamę w telewizji czy radiu jest co najmniej jedna reklama jakiegoś leku. Taka lekomania nie jest dobra, gdyż uzależnia nas organizm od zewnętrznych, najczęściej chemicznych produktów.

Silne lobby farmaceutyczne

Niestety lobby farmaceutyczne w Polsce jest dość silne i nie pozwala na to, by taki marketing został w jakikolwiek sposób ograniczony. Jest to o tyle dziwne, że inne gałęzie przemysłu są dość mocno ograniczane w reklamie, jak chociażby alkohol. Niestety tak duży nacisk na promocję farmaceutyków źle odnosi się do całokształtu tego rynku. Gdyż większość leków jest potrzebna i ważna.

Z lekami nie należy przesadzać

Jednak jak ze wszystkim tak i z lekami nie należy przesadzać. Leki oparte na paracetamolu czy na ibuprofenie działają jedynie wtedy, gdy nie używa ich się zbyt często. Należy je brać wyłącznie w czasie chorób. Niestety nie jest prawdą, że tego typu środki działają profilaktycznie. Na profilaktykę może wpływać jedynie natura, czyli wszelkie produkty nie wytwarzane w sposób laboratoryjny.

Naturalna witamina lepiej przyswajalna

Można oczywiście w tym momencie stwierdzić, że w wielu miejscach środowisko jest na tyle zatrute, że nie ma w nim wcale miejsca na cokolwiek naturalnego. Można jednak też odpowiedzieć, że skoro jest tak zatrute, to po co jeszcze bardziej się truć? Stare przysłowie mówi, że każdy kij ma dwa końce, dlatego też decydując się na leki należy wiedzieć o ich skutkach ubocznych. Warto jednak zawsze zamiast witaminy w tabletce, zjeść świeży owoc lub warzywo, którego składnikiem jest naturalna witamina i które ma na pewno bardziej przyswajalne witaminy i minerały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *