Transport mebli – usługa przy zakupie

Transport mebli – usługa przy zakupie

Firmy meblowe bardzo często świadczą kompleksowe usługi w zakresie projektowania, wykonywania, sprzedaży, składania oraz transportu mebli pod wskazany adres. W przypadku zakupu tak dużych towarów jak meble, transport mebli jest niejako naturalną usługą. Która powinna być oferowana wszystkim klientom w ramach kupna towaru danej firmy. Większość firm meblowych oferuje tę usługę. Nie zmuszając klienta do tego, by organizował sobie transport zakupionych mebli we własnym zakresie i sam dźwigał te meble.

Zakup mebli

Meble kupuje się stosunkowo rzadko, zazwyczaj wymieniając całe umeblowanie w domu raz na kilkanaście lat, gdy stare meble całkowicie się zużyją, lub gdy wymarzymy sobie kompletny remont mieszkania. Zazwyczaj kiedy kupujemy tylko niewielką komodę lub stelaż łóżka do samodzielnego złożenia, transport mebli nie jest nam potrzebny, ponieważ możemy ów mebel przewieźć sobie samodzielnie. Nawet za pomocą własnego auta osobowego. Przy zakupie większej ilości mebli warto jednak zaznaczyć chęć dowiezienia mebli pod wskazany adres. Jest to szczególnie korzystne wtedy, gdy mieszkamy w pobliżu siedziby danej firmy. Wynika to stąd, że za każdy dodatkowy kilometr poza wyszczególniony w regulaminie sklepu, trzeba dodatkowo płacić.

Transport mebli z wnieśieniem

Usługa przywiezienia, a także wniesienia do mieszkania mebli jest często szczegółowo opisana w regulaminach konkretnych sklepów meblowych. Można się zapoznać z cennikiem takiej usługi i zweryfikować go pod kątem opłacalności na przykład w porównaniu z firmą transportową. Czasem może się okazać, że profesjonalna firma przeprowadzkowa za transport mebli ze sklepu do miejsca docelowego może zażyczyć sobie kilkadziesiąt złotych mniej, niż zażyczyłby sobie sklep. Wynika to głównie stąd, jak daleko chcemy przewieźć dane meble. Firmy transportowe z samej nazwy służą do transportu, a zatem ceny za kilometr będą w nich nieco niższe niż w firmach meblowych, których głównym zakresem działania jest sprzedaż mebli, a nie ich transport i wnoszenie.

Tragarze do pomocy

Jeśli zatem z jakichś względów nie skalkuluje nam się zamówienie usługi dostarczenia zakupionych mebli pod wskazany adres, możemy te usługę zamówić w specjalnej firmie przeprowadzkowej. Dysponuje ona pracownikami, którzy chętnie wniosą meble nawet na czwarte piętro bez windy, a także właściwą flota pojazdów, które na pewno zmieszczą wszystko to, co zaplanowaliśmy sobie mieć w nowym mieszkaniu. W wielu przypadkach korzystanie z takich firm jest dużo łatwiejsze i korzystniejsze niż zamawianie usługi dostarczenia mebli w sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *