Współczesny turysta

Współczesny turysta przyjeżdża do Bielska

Współczesny turysta to osoba korzystająca z wielu możliwości podparta często wszelkimi nowinkami technicznymi. Jeszcze trzydzieści lat temu turysta na wycieczkę, wyprawę brał plecak mapę, jakiś prowiant i przy pomocy komunikacji publicznej starał się dostać w jakieś miejsce.

Współczesny turysta i jego przewodniki

Dzisiaj poza plecakiem niewielkim prowiantem czy też ubraniami jest już zupełnie inaczej. Chcąc coś zwiedzać turyści biorą przede wszystkim wszelkiej jakości urządzenia elektroniczne jak smartphone, nawigacje czy elektroniczne mapy. Poza tym nieodzownym elementem podróży jest karta płatnicza lub karta kredytowa.

Bielsko Biała idealna baza wypadowa w góry

Bielsko Biała to miasto, które jest idealną bazą wypadową w góry. Współczesny turysta przyjeżdża tutaj pociągiem, coraz częściej klimatyzowanym z wszelkimi wygodami. Dzięki połączeniu z siecią wie on gdzie jest wypożyczalnia samochodów, i może jeszcze w pociągu zarezerwować dla siebie, a także opłacić samochód, którym to ruszy dalej w góry. Co ciekawe nie jest to zbyt duży koszt, a w przypadku kilku osób wynajem ekonomicznego auta na przykład na weekend może być tańsze niż podróżowanie komunikacją publiczną. Warto też wiedzieć, że samochód może dojechać często w miejsca, gdzie autobusy nie jadą. O wolności jakie daje auto nie ma chyba potrzeby nikogo przekonywać.

Starsi turyści być może narzekają na te nowe formy rekreacji, jednak tak wygląda nasza rzeczywistość, że elektronika i komputery przysłowiowo dotykają nas w zasadzie podczas wszystkich czynności. Jest to jednak zwykłe narzędzie, które celem jest jedynie pomoc człowiekowi w myśleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *