Inwestowanie w miasto Bielsko-Biała

Inwestowanie w miasto Bielsko-Biała

Po zapaści lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w mieście Bielsko-Biała nie ma już w zasadzie żadnego śladu. Nowe branże przemysłu, które powstały na przysłowiowych zgliszczach przemysłu włókienniczego spowodowały, że ostatnie ogólnopolskie rankingi miast dają Bielsku wysokie miejsca. Zarówno pod względem inwestycyjnym jak i życia tutaj.

Bielsko-Biała dobrym miejscem dla inwestorów

Inwestorzy mają tu bardzo dobre miejsce na rozwój swojego biznesu. Jest tu sporo wysoko wykwalifikowanych zawodowo mieszkańców. Poza tym stolica regionu, zwanego od niedawna Podbeskidziem, posiada bardzo nowoczesną infrastrukturę. Niestety jest ona skierowana głównie w kierunku na Cieszyn i na Żywiec. Jednak od tego roku ruszyły prace przedłużające drogę z Cieszyna aż do Krakowa. Z Katowicami Bielsko łączy stara dwupasmowa droga, na której jest jednak cały czas intensywny ruch.

Na biznesmenów oczekują wypożyczalnie samochodów

Dla biznesmenów Bielsko Biała to jednak przede wszystkim brama do Republiki Czeskiej, z którą to łączy te miast wspomniana wcześniej droga ekspresowa. W niecałe dwadzieścia minut można nią dojechać z Bielska do Czech.

Z Warszawy, czy z północy Polski najszybciej można tu dojechać koleją. Dla przyjeżdżających oczekuje wypożyczalnia samochodów, gdzie można wcześniej zarezerwować sobie pojazd, który może być podstawiony w zasadzie pod dowolne miejsce w mieście. Taka forma jest bardzo atrakcyjna i pozwala na komfort dłuższej podroży, zwłaszcza w coraz to nowocześniejszych pociągach, które regularnie kursują na bezpośredniej trasie Warszawa – Bielsko. Koszt najmu uzależniony jest od rodzaju samochodu, oraz od długości wypożyczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *