Leśny Park Niespodzianek

Leśny Park Niespodzianek – daj się zaskoczyć przyrodzie!

Szukając wymarzonego miejsca na spędzenie czasu z rodziną, warto odwiedź Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu — znajdujący się w Beskidzie Śląskim. Park to z pewnością jedyna w swoim rodzaju atrakcja, która zachwyci zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych poszukiwaczy przygód.

Podstawowe informacje

Jeżeli chodzi o park leśny, Ustroń oferuje jedyny w swoim rodzaju, niestandardowy ogród zoologiczny. Co go wyróżnia na tle innych takich miejsc? Przede wszystkim to, że oprócz oglądania zwierząt możemy je również dotykać (sarny, jelenie czy alpaki chodzą luźno po terenie parku i chętnie dają się pogłaskać odwiedzającym). Co jest niezwykłą atrakcją, w szczególności dla dzieci. Przy wejściu do parku można kupić specjalny pokarm dla zwierząt — karmienie zwierząt, które na co dzień trzymają się z dala od ludzi, daje wiele radości!

Inne zwierzęta, które znajdują się na terenie parku to m.in. żubry, szopy, dziki, świnki wietnamskie czy muflony — uznawane za jedną z głównych atrakcji tego miejsca. Park udostępnia prawie 3,5 km ścieżek dla zwiedzających, plac zabaw dla dzieci. Bezpłatne miejsca parkingowe i wspaniałe punkty widokowe, z których podziwiać można Małą i Dużą Czantorię czy górę Chełm. Dodatkowo jest to miejsce idealne dla ludzi lubiących lub zajmujących się zawodowo fotografią. W parku istnieje możliwość robienia zdjęć zwierzętom w warunkach maksymalnie zbliżonych do tych dla nich naturalnych.

Sokolarnia – stań oko w oko z prawdziwym drapieżnikiem

Główną atrakcją i dumą parku leśnego jest sokolarnia. Gdzie prawdziwi fachowcy szkolą ptaki, które można później oglądać podczas specjalnych pokazów, w trakcie których opowiedzą oni również o ich zwyczajach, pochodzeniu czy upodobaniach kulinarnych. Na terenie parku przebywa około 30 ptaków. Są to zarówno rodzime okazy takie jak orzeł przedni czy myszołów, jak i te egzotyczne, jak np. pochodząca z Ameryki Południowej aguja. Najważniejszym symbolem tego miejsca jest jednak niewątpliwie orzeł bielik. Który zachwyca podczas pokazów swoim majestatycznym lotem — dla tego widoku warto odwiedzić to miejsce!

Sowiarnia — próba przełamania stereotypów

Mimo że sowy nie są przez ludzi odbierane pozytywnie, głównie ze względu na to, że kojarzą się z nocą, ciemnością i opuszczonymi miejscami to jednak pracownicy parku starają się przełamywać te stereotypy i pokazać te zwierzęta z nieco innej strony. Sowy przebywające w parku są świetnie wyszkolone. Podczas pokazów zobaczymy np. jak chwytają przedmioty w powietrzu. Na terenie parku znajdują się okazy takie jak płomykówka, puszczyk czy sowa śnieżka. Warto odwiedzić sowiarnie i przekonać się, że sowy to zwierzęta aktywne nie tylko nocą!

Coś dla najmłodszych

Na terenie parku znajduje się również Aleja Bajkowa. Gdzie w specjalnie przygotowanych domkach znajdziemy postaci z ulubionych bajek takich jak Czerwony Kapturek czy Bolek i Lolek, dodatkowo w parku znajdują się również plac zabaw czy basen z kolorowymi kulkami — można mieć więc pewność, że najmłodsi nie będą się nudzić, odwiedzając to miejsce.

Nowoczesna idea parku pozwoliła połączyć obcowanie z dziką przyrodą z rozrywką oraz edukacją, warto odwiedzić to miejsce, aby samemu się o tym przekonać!

Zobacz galerie: http://www.bbfakt.pl/park-lesny-w-ustroniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *