Do Bielska-Białej nocą

Do Bielska-Białej nocą

Szukając pomysłu na wyjątkową wycieczkę warto rozważyć przyjazd do Bielska-Białej pociągiem, wieczorową porą. Brak samochodu może być wówczas sumptem do gruntownego zwiedzenia miasta na nogach, jak i okazją do dobrej zabawy.

Bielsko-Biała kusi nie tylko w Sylwestra

By przyjechać do Bielska-Białej zachęca wiele imprez odbywających się wieczorową porą. Przyciągają kina, dyskoteki, teatry czy galerie sztuki, jak i wiele punktów restauracyjnych. Zachęcają także noce zakupów w galeriach handlowych. Warto podkreślić, iż w Bielsku-Białej funkcjonuje zdecydowana większość hipermarketów tak z wyposażeniem wnętrz, artykułami budowlanymi jak i licznymi butikami odzieżowymi i innymi. Młodszych turystów zachęcają kluby muzyczne, koncerty i rozmaite imprezy nocne, starszych zaś przyciągają klimatyczne kawiarenki, puby, restauracje. Na Bielsko-Białą warto jest skusić się nie tylko w Sylwestra, czy Andrzejki.

Wyciszający spacer oświetlonymi arteriami Bielska

Wiele obiektów położonych jest bardzo malowniczo z panoramą na góry. Co więcej w Bielsku odbywa się szereg imprez nocnych jak gry miejskie, biegi terenowe. Warto również odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy który działa do późnych godzin wieczornych. Będąc w Bielsku z pewnością nie będziemy mieli trudności w znalezieniu lokalu otwartego koło północy. Spacer oświetlonymi arteriami Bielska może być wyciszającym i napawającym nas pięknym doświadczeniem, szczególnie uroczo miasto prezentuje się zimą, oprószone śniegiem z licznymi dekoracjami świątecznymi.

Pięknie oświetlony zamek Sułkowskich

Punktem kulminacyjnymi, które winno znaleźć się na naszym szlaku wycieczki nocnej po Bielsku jest zamek Sułkowskich. Pięknie oświetlony robi ogromne wrażenie, podobnie jak potężne i odnowione mury z możliwością przejścia promenadą bacząc na Bielsko z góry.

Równie pięknie prezentuje się Dębowiec. Co prawda kolejka linowa nie działa nocą, to restauracje i karczmy pod Dębowcem jak najbardziej zapraszają na nocne biesiadowanie. Oświetlone Bielsko-Biała nocą prezentuje się wspaniale, zwłaszcza z lotu ptaka. Miasto otoczone górami, z pozoru nieokiełznaną przyrodą tętni życiem.

Bez wątpienia nocna wycieczka po Bielsku to unikalna propozycja na dość niekonwencjonalny sposób spędzenia czasu, jednak miasto ilością atrakcji nocnych dowodzi, iż w tym miejscu nie można się nudzić, również nocą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *