Góra Żar

Góra Żar: niezwykły punkt na mapie Beskidu Małego

Góra Żar jest jednym z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów szczytem, jakim może się pochwalić Beskid Mały. To wyjątkowe miejsce, które w czasie górskiej wycieczki z pewnością warto odwiedzić. Dlaczego?

Idealne miejsca na wypoczynek

Licząca sobie 761 m. n. p.m. Góra Żar to idealne miejsca na wypoczynek dla każdego miłośnika gór. Ten szczyt dumnie wznosi się nad Jeziorem Międzybrodzkim, nad którym powstało wiele modnych ośrodków wypoczynkowych. To w nich czekają na turystów tanie noclegi oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego, dzięki którym w letniskach leżących u stóp góry Żar tak prężnie rozwija się turystyka. Kto znajdzie w nich dla siebie noclegi, ten będzie mógł poświęcać również więcej czasu na odkrywanie walorów góry Żar.

Góra Żar to liczne atrakcje

Niewysoki szczyt kusi przecież licznymi atrakcjami i trudno jest się nim znudzić. Działająca u stóp szczytu Górska Szkoła Szybowcowa może się pochwalić wspaniałymi szybowcami. Możliwość podziwiania ich startów oraz lądowań to jedna z ważniejszych atrakcji w tym miejscu. Warto podkreślić, że i paralotniarstwo rozwija się tu doskonale, zatem Żar jest też miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez miłośników tego sportu.

Góra Żar miejscem atrakcyjnym dla miłośników sportów zimowych

Dzięki kolejce oraz przygotowanej tu trasie zjazdowej, góra Żar stała się też miejscem atrakcyjnym dla miłośników sportów zimowych. Bliskość Żywca, świetne zagospodarowanie i liczne ośrodki, w których czekają tanie noclegi – oto walory tego miejsca, z których korzystać można o każdej porze roku. Przez cały rok można się tu również cieszyć wspaniałymi widokami, a dolina Soły podziwiana ze szczytu zachwyca każdego pasjonata górskich krajobrazów.

Beskid Mały to piękne widoki oraz ogromna ilość atrakcji, które mogą oczarować każdego. W takich miejscach, jak góra Żar, każdy z nas będzie mógł odkrywać piękno tej części kraju, delektować się wspaniałymi widokami, a dodatkowo – cieszyć się możliwością spędzania czasu w aktywny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *