4x4

Szaleństwa 4×4

Dobry samochód, napęd 4×4, stalowa lina na wyciągarce i można ruszać w teren. Kupa błota, wyciąganie się zaczepiając auto o drzewa czy za pomocą innych samochodów. Dla miłośników aut terenowych to najlepsza zabawa. Im bardziej wymagający teren i im więcej błota tym lepiej, a wokół Bielska-Białej terenów sprzyjających takiej zabawie nie brakuje.

Jednak teren czasami może być zbyt wymagający a błoto za głębokie i za grząskie. Może się zdarzyć tak że auto ugrzęźnie na polnej drodze gdzie nie ma drzew i nie ma o co zaczepić liny od wyciągarki. A jak jedziemy w teren sami to będzie to dużym problem. Można zadzwonić po znajomych z terenowym autem. Jednak nie zawsze znajomi znajdą czas żeby przybyć z pomocą. Wtedy pozostaje nam ostatnia deska ratunku czyli pomoc drogowa?

Niektóre z zakładów oferujących pomoc drogową świadczą usługi dla samochodów 4×4 i pomagają wydostać się z trudnego terenu. Flotę stanowią również samochody 4×4, dodatkowo wzmocnione oraz posiadające odpowiedni sprzęt do wyciągania i holowania aut terenowych. Jeżeli nie mamy niestety dostępu do takiej pomocy drogowej, zawsze można udać się do najbliższych zabudowań i podpytać o traktor, który ewentualnie mógłby wyciągnąć samochód zakopany w błocie. W końcu jak to mówią im lepsze auto terenowe, tym dalej traktor musi po nie wjechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *