Przeprowadzka z firmą, czy samodzielnie?

Przeprowadzka z firmą, czy samodzielnie?

Perspektywa zmiany miejsca zamieszkania staje się dla wielu z nas źródłem dodatkowego stresu, a sama przeprowadzka kojarzy się z dezorganizacją i ciężką pracą. Nie musi tak być, a zależy to od podjętych decyzji. Możemy przeprowadzać się samodzielnie lub zatrudnić fachowców z firmy organizującej przeprowadzki. Wybór zależy od ilości i rodzaju rzeczy, jakie mamy do przewiezienia, od odległości, jaką musimy przejechać oraz od kosztów, jakie chcemy lub możemy przeznaczyć na transport.

Przeprowadzki samodzielne, angażują nas, naszą rodzinę i przyjaciół. Musimy samodzielnie zaopatrzyć się w pojemniki do transportu. Wszystko spakować, przenieść i przewieść. Problemem może być brak odpowiedniego środka transportu. Samodzielna przeprowadzka bardziej angażuje i zajmuje dużo więcej czasu. Opłaca się przy mniejszych odległościach oraz wtedy, gdy nie mamy dużo przedmiotów.

W przypadku, kiedy przeprowadzamy się na duże odległości lub nasz dobytek jest duży, wtedy lepszym rozwiązaniem jest firma przeprowadzkowa. Firmy takie działają kompleksowo, od dostarczenia odpowiednich kartonów, poprzez pakowanie, demontaż, przewóz i ponowny montaż mebli, na sprzątaniu kończąc. W dodatku nie musimy martwić się o przewożone mienie, gdyż jest ono zwykle ubezpieczone. W przypadku przeprowadzek zagranicznych, wyspecjalizowana firma przeprowadzkowa, to niemal konieczność. Przy przeprowadzkach krajowych to nasz wybór. Chcąc ograniczyć koszty możemy skorzystać tylko z kilku usług oferowanych przez taką firmę lub ograniczyć się do samego transportu.

Dobra organizacja przeprowadzki sprawi, że może przebiec bezstresowo i szybko, lecz będziemy musieli zapłacić za komfort. Może też być źródłem stresu i chaosu, szczególnie w przypadku, gdy nie mamy w tym doświadczenia. Decyzję czy przeprowadzać się z firmą, czy samodzielnie, musimy podjąć sami, po przekalkulowaniu wszelkich kosztów, także tych niematerialnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *